Eğitimde Yenilikler Devam Ediyor! Eğitimde Bu Hafta Neler Oldu?

Eğitimde her geçen gün yenilikler devam ediyor. Eğitimde bu hafta yeni alınan kararlar nedir?
06 Kasım 2021 13:19 Güncel Haberler
Eğitimde Yenilikler Devam Ediyor! Eğitimde Bu Hafta Neler Oldu?

EĞİTİMDE BU HAFTA!

Milli Eğitim Bakanlığının, 2022 yılı bütçesi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. 2022 yılı bütçesinin ana odağında eğitimde fırsat eşitliği olacak. Türk Konseyi Eğitim Bakanları İstanbul'da buluştu. Bakan Özer, Bursa'da incelemelerde bulundu, il eğitim değerlendirme toplantısına katıldı. İstanbul Ataşehir'de yapılacak Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinin temelleri atıldı. Kasım ayı yardımcı kaynak destek paketi erişime açıldı. Engelli öğretmen başvuruları 8 Kasım'dan itibaren alınmaya başlayacak.

MEB, TBMM Bütçe Komisyonu

Plan ve Bütçe Komisyonu, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de katıldığı toplantı da eğitim de gündeme geldi. Nitelikli eğitime erişmeği hedeflediklerini açıklayan Özer şu ifadeleri kullandı: ''2021-2022 eğitim ve öğretim yılında resmi ve özel 14 bin 137 okul öncesi, 24 bin 778 ilkokul, 19 bin 323 ortaokul ve 13 bin 82 lise ile toplam 71 bin 320 okulda 1 milyon 171 bin 891 öğretmen ve açık öğretim öğrencileri de dahil olmak üzere 17 milyon 436 bin 532 öğrencimiz ile eğitim ve öğretime devam ediyoruz." Detaylar için tıklayınız.

KASIM AYI YARDIMCI KAYNAK

Öğrenciler için MEB tarafından yayımlanan destek paketinin ilki Ekim ayında öğrencilerin kullanımı için online olarak MEB'in internet sayfasından kullanıma açılmıştı. Kasım ayında ikinci yayımlanan destek paketinin kullanımı ayın ilk gününde öğrencilerin kullanımına sunuldu. Detaylar için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.