CHP Asgari ücretin 5 Bin TL Olması için Teklif Verdi. Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

2022 yılı asgari ücret zam miktarı milyonlarca kişi tarafından bekleniyor. Asgarin ücretin 5 Bin TL olması için meclise teklif verildi. Asgari ücret ne kadar olacak, asgari ücret için beklenen tutar da zam verilecek mi? haberimizin detayında...
18 Kasım 2021 10:34 Güncel Haberler
CHP Asgari ücretin 5 Bin TL Olması için Teklif Verdi. Asgari Ücret Ne Kadar Olacak?

Asgari ücrete gelecek zam oranı artan enflasyon tutarı ile birlikte bu yıl erken konuşulmaya başlandı. Asgari ücret ile çalışan milyonlarca vatandaş asgari ücret açıklaması bekliyor. Asgari ücretin ne kadar olacağına dair bir açıklama yapılmazken piyasada ki hareketlilik vatandaşın belini büküyor. Marketlerde her gün artan gıda fiyatları gün geçmeden gelen zamlar karşısında vatandaş kendisini adeta çaresiz hissediyor.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: TBMM'ye asgarin ücretin 5 bin TL olması ve vergiden muaf tutulması için teklif verdi.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer: ''Dolar 10 lirayı geçti, yoksulluk derinleşiyor, ücretler eridi, işsizlik can yakıyor, alım gücü dip yaptı, asgari ücret net 5 bin lira olmalıdır, vergi dışı bırakılmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Emeklileri de Unutmadı!

En düşük emekli maaşının ise asgari ücret tutarında olması gerektiğini ifade eden Gürer, şu sözleri kullandı: ''İktidar, sanayici ve esnafa bu bağlamda destek sağlamalıdır. Her kesim sorumludur; çiftçi tarladan, esnaf iş yerinden borçlarından dolayı kopmaktadır. Emekli intibak düzenlemesi acil ihtiyaçtır. En düşük emekli aylığı asgari ücrete eşitlenmelidir.''

Üniversite Öğrencilerine İstihdam

Gürer: Genç işsizlik, üniversite mezunu işsizlik en yüksek orana ermiştir. Kamuda üniversite mezunlarına kadro açılmalıdır.'' ifadelerini kullandı.

Asgari ücret için henüz net bir açıklama gelmedi. Açıklanan rakamlar tahmini olup gelecek olan açıklama için sitemizi takipte kalın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.