Ceyda Düvenci kızının hastalığını anlattı! Gözyaşını tutamadı

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci geçtiğimiz yıllarda kızı Melisa'yı dünyaya getirdi. Serebral palsi hastası olan Melisa'nın sağlık durumunu bir televizyon programında anlatan Düvenci, gözyaşlarını engelleyemedi.
27 Ekim 2022 19:30 Güncel Haberler
Ceyda Düvenci kızının hastalığını anlattı! Gözyaşını tutamadı

Ceyda Düvenci, NTV ekranlarında yayınlanan Bambaşka Sohbetler programında Serkan Altunorak'ı ağırladı. Programda oldukça duygusal anlar yaşandı. İşte ayrıntılar...

Ceyda Düvenci'den gelen açıklama sevenlerini üzdü. Uzun zamandır yaşanılan sağlık sorunu hakkında açıklama yaptı ve hastalığın ne olduğunu ve durumunu bildirdi. Peki bu hastalığın çaresi var mı..Bülent Şakrak ile mutlu bir evlilik sürdüren Ceyda Düvenci, serebral palsi hastası olan kızı Melisa ile ilgili gelen bir soru karşısında gözyaşlarını tutamadı. İşte detaylar...

Bülent Şakrak ile mutlu bir evlilik sürdüren Ceyda Düvenci, NTV'de ekranlara gelen 'Bambaşka Sohbetler' programında Serkan Altunorak'ı konuk etti.

ceyda2.jpg

"MELİSA'NIN DÜŞME RİSKİ YAŞADIĞI..."

Düvenci, kendisine yöneltilen "Geçmişe dönmek istesen hangi ana dönmek istersin?" sorusuna, "Melisa'yı doğurduğum ana gitmek isterim. Yok, değiştiriyorum; Melisa'nın düşme riski yaşadığı güne gitmek isterim aslında.
İleride de Melisa'yı 40 yaşındayken görmek isterim. En merak ettiğim şey bu" cevabı sonrası duygusal anlar yaşadı.

CEYDA DÜVENCİ'NİN KIZININ RAHATSIZLIĞI NE?

Ceyda Düvenci'nin 2008–2013 yılları arasında evli kaldığı iş insanı Engin Akgün ile birlikteliğinden dünyaya gelen kızı Melisa Nur, doğar doğmaz beyin kanaması yüzünden Serebral Palsi hastası olmuştu.

ceyda3.jpg

Serebral Palsi nedir?

Serebral palsi (SP) beynin bir grup nörolojik bozukluklarını içeren geniş bir terimdir. Haya boyu süren bir durumdur ki beyin ve kaslar arasındaki iletişimi etkileyerek vücudun hareket ve duruşunda kalıcı bir eşgüdüm bozukluğuna yol açar. SP, beyinde oksijen açığına yol açan bir olayın sonucu olabilir.

Serebral Palsinin Belirtileri neler?

SP'nin temel bulguları aşağıda belirtilmiştir. Buna rağmen, her çocuk farklı semptomlar gösterebilir. Çocuğun kollar ve ayaklarında kas gücü kaybı, zayıf motor hakimiyeti veya spastisite olarak bilinen katılığı olabilir. Asılmış bacaklar veya sıkılmış yumruk şeklinde kas katılığı da görülebilir. Serebral palsili çocukta motor bozukluklarla birlikte kognitif yetersizlikler, görme ve konuşma bozuklukları da görülür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.