Bilim Kurulunun Gündeminde Yüz Yüze Eğitim Var. Okullarda Tam Kapanma Olacak Mı?

Son zamanlarda 30 yaş altındaki vakalarda ki artış hızı akıllara okullar kapanacak mı sorusunu getiriyor. Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitime ara verilecek mi? Bilim Kurulu bugün saat 17:00'da toplanacak. Gündem de okullarda vaka artış hızı yer alacak.
27 Ekim 2021 12:30 Güncel Haberler
Bilim Kurulunun Gündeminde Yüz Yüze Eğitim Var. Okullarda Tam Kapanma Olacak Mı?

Artan vaka sayıları ile birlikte insanlar 'Okullarda Tam Kapanma Olacak Mı?' sorusunu sormaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer bu konuda açıklamada bulundu: ''Okullar kapanmayacak. Vaka durumlarına göre bazı sınıflar karantinaya alınacak.'' şeklinde konuştu. Sağlık Bakanı Koca ise: ''Okulların kapanması söz konusu değil.'' sözlerinde bulundu. Vaka artış sebebiyle eğitim öğretimde son durum yine gündem oluşturdu ve Kabine Toplantısı yeniden gündeme geldi. İşte eğitim öğretim de ki son durum...

OKULLAR YENİDEN KAPANACAK MI?

Genç nüfusta artan vaka eğilimleriyle birlikte ''Bilim Kurulu Eğitim Hakkında Ne Zaman Toplanacak?'' sorusuna cevap oldu. Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA önderliğinde bugün saat 17:00 da toplanacak ve eğitimde izlenecek yeni yol haritası hakkında açıklamada bulunacak. Bilim Kurulu'nun gündeminde bugün 'yüz yüze eğitim, artan vaka oranları ve aşılamalarda ki son durum' çalışmaları yer alacak.

Video konferansı şeklinde gerçekleşecek olan Bilim Kurulu Toplantısın da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulunacak.

GENÇ NÜFUSTA AŞILANMA ORANI

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Doç Dr. Emre Kayıpmaz: ''Haziran ayından itibaren aşılamanın hızlanmasıyla 18 yaş üstü nüfusun yüzde 57'sinin birinci doz, yüzde 25'inin ikinci doz aşılarının tamamlandığına dikkati çekti.''

Kayıpmaz: ''Toplumsal bağışıklamada yüzde 70'lik hedefe ulaşmamız için aşılanması tamamlanmış bireylerin sayısının bir an önce artması gerekiyor. Bu da 18 yaş ve üstündeki her bir bireyin aşılama programına yapacağı katkı sayesinde olacaktır.'' şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.