Ara Tatil Sonrası Yüz Yüze Eğitim Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Yüz yüze eğitime ara tatil nedeniyle 12 Kasım 2021 tarihiyle ara verilmişti. Geri dönüş zili 22 Kasım 2021 tarihiyle çaldı. Yüz yüze eğitim kaldığı yerden devam ediyor. İşte detaylar...

22 Kasım 2021 12:37 Güncel Haberler
Ara Tatil Sonrası Yüz Yüze Eğitim Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Yüz yüze eğitime ara tatil nedeniyle 12 Kasım 2021 tarihiyle ara verilmişti. Geri dönüş zili 22 Kasım 2021 tarihiyle çaldı. Yüz yüze eğitim kaldığı yerden devam ediyor. Bakan Özer: "Şimdi, kaldığımız yerden aynı kararlılıkla ve tüm sağlık önlemlerimize uyarak devam edeceğiz." dedi.

Bakan Özer eğitimin kaldığı yerden devam etmesiyle ilgili şu açıklamalarda bulundu: "6 Eylül 2021 tarihinde tüm sınıf seviyelerinde, haftada beş gün yüz yüze eğitime başladık ve 2,5 aylık sürecin ardından takvimde öngörülen bir haftalık ara tatile girdik. Öğrenci ve öğretmenlerimiz, ara tatil haftasında dinlenme imkânı buldular. Öğretmenlerimiz bu bir haftalık zaman diliminde mesleki gelişim eğitimlerine uzaktan dijital ortamdan devam edebildiler. Dolayısıyla öğretmenlerimiz de bu bir hafta okullara gitmediler. Şimdi, kaldığımız yerden aynı kararlılıkla ve tüm sağlık önlemlerimize uyarak devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm öğrencilerimize sağlıklı ve başarılı bir eğitim dönemi diliyorum."

Ülke Genelinde 66 Sınıf Kapalı

"22 Kasım 2021 tarihi itibarıyla 850 bin sınıftan sadece 66'sı kapalı olacak. Diğer tüm sınıflar yüz yüze eğitime devam edecek."

Öğretmen Aşı Oranları Yükseldi

Bakan Özer: "6 Ağustos tarihinde en az iki doz aşı olmuş öğretmen oranı %60 idi. Bugün itibarı ile bu oranın %88'e çıkmış olması oldukça önemli. Diğer taraftan aşı olmadan hastalığı geçirerek antikor oluşturmuş öğretmen oranı ise %5'ler civarında. Dolayısıyla, en az iki doz aşı olmuş ve aşı olmadan antikora sahip öğretmen oranımız %93'ler seviyesinde. Eğitim sistemimizdeki öğretmen sayımızın büyüklüğü dikkate alındığında bu oran yaklaşık 1 Milyon 116 bin öğretmenimize karşılık gelmekte. Şu anda okullarımızı yüz yüze açık tutmadaki en büyük avantajımız, öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının oldukça yüksek olması."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.