AKP: EYT için Etki Analizi Yapılıyor! Emeklilik 50 Yaş Altına mı Düşüyor?

TL'nin döviz karşısında değer kaybetmesi ve yüksek enflasyon her geçen gün vatandaşların üzerinde ki yükü taşınamaz hala getiriyor. Emeklilikte yaşa takılanlar ve 3 bin 600 ek gösterge için AK Parti'nin harekete geçtiğine dair açıklamalar yapıldı. Emeklilikte yaşa takılmak hayal mi oluyor? Yaşa takılmadan nasıl emekli olunur?
06 Kasım 2021 12:39 Güncel Haberler
AKP: EYT için Etki Analizi Yapılıyor! Emeklilik 50 Yaş Altına mı Düşüyor?

AKP, Almanya ve Finlandiya modeli olan kademelendirilmiş düşük maaşla emekli olabilme projesi üzerinde çalışıyor.

Emeklilik için, prim gün sayılarını dolduran ama yaş bekleyen vatandaşların sorunu çözüme kavuşturulması için AKP tarafından adım atıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'EYT için etki analizi' yapılmasına yönelik talimatı verdi. Prim gün sayısını tamamlayan çalışana “sağlık risk primini karşılamak kaydıyla yaşı beklemeden emeklilik imkanı tanınabileceği ifade ediliyor. Ancak bu olanaktan faydalanmak isteyen çalışanların emeklilik maaşında kesinti yapılacak. Yani bir kişi yaşı beklemeden emekli olmak istediğinde maaşlarında kesinti meydana gelecek. Yaş şartı tamamlandığında hak ettiği maaşı almaya başlayabilecek. İsteyen ETY'liler ise bu şartı kabul ettiği taktirde emekli olabilecek.

AKP: Vatandaşların Derdine Çare Bulmalıyız!

AKP: “Bunların hiçbirinin altı boş değil. Vatandaşın derdine çare bulmak zorundayız. Sahada önümüze en çok çıkan konulardan biri EYT. 3 bin 600 ek gösterge sorununun çözülmesi ve asgari ücrette artış da önemli. Bunlar toplumun her kesimini ilgilendiren konular. Bu sorunlara çözüm getirmek elzem oldu. Seçim yatırımı algısı oluşmaması için de bir an önce hayata geçirilmeli, en geç 6 ay içinde yapılmalı. Kaynak yaratmak için de kamu harcamalarında tasarruf arttırılabilir.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.