Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.121 Kamu Personeli Alımı Noter Kurası Ne Zaman?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.121 personel alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde son bulmuştu. Başvuru yapan adaylar noter kurası tarihi için Bakanlık tarafından yapılacak olan açıklamalar beklenmektedir. Kamu personeli alımı noter kurası ne zaman yapılacak?
13 Mayıs 2022 14:50 Güncel Haberler
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.121 Kamu Personeli Alımı Noter Kurası Ne Zaman?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.121 personel alımı başvuruları geçtiğimiz günlerde son bulmuştu. Başvuru yapan adaylar noter kurası tarihi için Bakanlık tarafından yapılacak olan açıklamalar beklenmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre noter kurası 17 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleşecektir.

Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı memur ataması noter kurası ile yapacak. Kamuda istihdamı planlanan 1.121 gencin ataması 17 Mayıs’ta noter huzurunda gerçekleştirilecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bakım ve korumasında yetişen 1.121 gencin kamu kurum ve kuruluşlarına ataması yapılacak. Devlet korumasında yetişen gençler, Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim durumlarına uygun kadrolarda istihdam edilecek. Tercih işlemlerini 27 Nisan’da tamamlayan hak sahibi 1.121 gencin ataması 17 Mayıs Salı günü tercihleri doğrultusunda ilgili kadrolara yapılacak. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca, devlet korumasında yetişmiş gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı sağlanıyor. Bu amaçla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yılda üç kez atama yapılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bakım ve koruma altında yetişen gençlere atanmalarından sonra da destek hizmetlerini sürdürüyor. İstihdam edilen gençlere, Bakım Sonrası Rehberlik İzleme ve Değerlendirme Birimlerindeki personel tarafından yaşadıkları sorunların çözümü konusunda destek sağlanarak, rehberlik çalışmaları yürütülüyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nda İşe Girme Şartları Nelerdir?

1) ) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2) Kamu haklarından mahrum olmamak.

3) Kurum tarafından yapılacak olan arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4) Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirlenen süre geçmiş olsa da kasten işlenen bir suçtan dolayı bir sene ya da daha fazla süre ile hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, hırsızlık, irtikâp, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, rüşvet, zimmet, dolandırıcılık, güveni kötüye kullanma, sahtecilik, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama ya da kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

5) Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlik ilişiğinin olmaması.

6) Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,

7) SGK tarafından yaşlılık, emeklilik vb. aylık almıyor olmak.

8) 35 yaşını doldurmamış olmak.

9) Kurum tarafından yapılacak olan sözlü\yazılı\uygulamalı sınavda istenilen başarı puanını almış olmak.

10) Görevini yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engeli bulunmamak,

11) SGK tarafından yaşlılık, emeklilik vb. aylık almıyor olmak.

12) 2020 yılı lisans Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

13) Diploma denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olmak kaydıyla yabancı üniversitelerin kılavuzda belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

14) Törer suçuna karışmamış olmak.

15) 6) Ceza infaz kurumunda istihdam edilecek tüm unvanlardaki personel için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

16) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) hemşire ve sağlık teknikeri için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.