Açık Öğretim Sınavları Ne Zaman Bitecek? Açık Öğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Açık Öğretim Geçme Puanı Kaçtır?

4 Aralık 2021 tarihinde başlayan Açık Öğretim sınavları ne zaman bitecek? Açık öğretim sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık Öğretim geçme puanı kaçtır? Açık öğretim sınavlarında kurallar nelerdir? Haberimizin detayında...
10 Aralık 2021 12:16 Güncel Haberler
Açık Öğretim Sınavları Ne Zaman Bitecek? Açık Öğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Açık Öğretim Geçme Puanı Kaçtır?

4 Aralık 2021 tarihinde çevrimiçi olarak başlayan açık öğretim sınavları 10 Arlık 2021 tarihinde saat 23:59'da son bulacak. 1. dönem 1. sınavları tamamlayan öğrenciler tarafından açık öğretim sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu haline geldi. Önceki dönemlerde yapılan sınavlar baz alındığı açık öğretim 1. dönem 1. sınav sonuçları 10 Aralık 2021 tarihinden 2 hafta sonra açıklanması bekleniyor.

Açık öğretim sınavlarında öğrenciler her seçtiği dersten 20 soruluk bir test sınavına tabii tutuluyor. Öğrencilerin 20 soruluk test sınavını 25 dakikada çözmesi gerekiyor. Her sorunun puan değeri ise 5 puan olarak hesaplanıyor. 3 yanlışın 1 doğruyu götürmediği bir sınav sistemi uygulanıyor.

Sınav sonucu hesaplanırken her test 100 puan üzerinden hesaplanıyor ve öğrencilerin her yanlışında 100 üzerinden 5 puanları eksiliyor. Açık öğretim sınav sonuçları Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılarak hesaplanıyor ve ilan ediliyor. Sınav değerlendirme sırasında eksik veya hatalı soru ile karşılaşılması halinde, eksik veya hatalı sorular değerlendirme dışı bırakılıyor.

Geçme notu 45!

Açık öğretim sınavlarında bir öğrencinin girdiği sınavda başarılı olabilmesi için en az o sınavdan 45 puan alması gerekiyor. 45 ve altı alan öğrenciler o dersten başarısız sayılır ve tekrar dersi almak zorundadır. Sınavlar da 9 soruya cevap veren bir öğrenci 45 puanı yakaladığı için o dersten geçmiş sayılacak ve muaf olacaktır.

Kurallara Uymayan Öğrenciler Sınavları Geçersiz Sayılacak!

Çevrimiçi sınav kurallarına uymayan öğrencilerin sınavları geçersiz sayılacak. Sınavlar hangi durumda iptal edilir?

1) Bilgisayarda sınav ekranı dışında herhangi bir pencerenin açık olması.

2) Sınav esnasında ekran görüntüsü alma ve kaydetme işleminin yapılması.

3) Sınav sorularının paylaşılması kopyalanması ve ve yazdırılması durumunda sınav geçersiz sayılacaktır.

AÖL Sınav Giriş Ekranı İçin Tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.