Kamu bankaları yeni promosyon ödemesi ücreti ile emeklilerin yüzünü güldürecek!

Emekli promosyon ödemeleri son dönemlerde oldukça tartışmalı bir konu haline geldi. Özel bankalar yüksek fiyatlardan emeklilere hitap ederken; kamu bankaları ise herhangi bir artış uygulamamıştı. Fakat nihayet emeklileri sevindiren gelişme yaşandı. Ziraat Bankası ve Vakıfbank'tan sevindiren haber geldi!
11 Ekim 2022 18:55 Ekonomi
Kamu bankaları yeni promosyon ödemesi ücreti ile emeklilerin yüzünü güldürecek!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yeni promosyon ödemesi ücretleri ile emeklileri oldukça sevindirecek. İşte emekli vatandaşların yüzünü güldürecek o adım...

Kamu bankalarından dudak uçuklatan promosyon: 30 Bin TL promosyon ödemesi için Ziraat, Halk ve Vakıf Bankası harekete geçti…

Özel bankalar kendi aralarında emekliye promosyon rakamı konusunda rekabet yaşarken, kamu bankaları olan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası’ndan da hamle geldi. İşte kamu bankalarının promosyon miktarları ve başvuru detayları…

kamu2.jpg

Kamu bankaları akıllara durgunluk verecek bir promosyon miktarı için harekete geçiyor. Yeniçağ gazetesi yazarı Remzi Özdemir’den rakam tahmini geldi. Özdemir’e göre bu rakam 30 bin TL’yi bulacak. Peki, kamu bankaları belirlenen promosyon ödemelerini ne zaman verecek?

Kamu bankalarından dudak uçuklatan promosyon için çalışmalar başladı. Özel bankalar arasında emekliye verilen promosyon ücretleriyle ilgili rekabet yaşanırken, kamu bankaları hala 750 TL promosyon veriyordu. İşte bununla ilgili önemli bir yazı Remzi Özdemir’den geldi.

Özel bankalar yan ödemelerle birlikte emekli vatandaşlara 10 bin liraya yakın bir promosyon ödemesi yapıyor. Bazı bankalarda bu miktar 7 bin lira olurken, bazı bankalar da 7500 lira emekli promosyonunu maaşını ilgili bankaya taşıyan emekliye sağlıyor.

Promosyon yarışında kamu bankaları rekabetin gerisinde kaldı. Emekliler maaşlarını çoğunlukla Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’tan alıyor. Bu konu düşünüldüğünde verilen 750 lira bu yarışın çok gerisinde.

kamu3.jpg

İşte promosyon konusuna ilişkin Remzi Özdemir den emeklileri sevindirecek o yazı ve yüzlerin güleceği o tarih.

Emekliye yakın zamanda 20 bin hatta 30 bin lira gibi bir promosyon ödemesi yapılacağı konusunda bir çalışmanın olduğunu ve bunun yakında açıklanacağını söyledi. İşte o yazı…
Yeniçağ gazetesinden Remzi Özdemir’in “Seçimin son silahı kamu bankaları” başlıklı yazısı
Artık iktidarın erken seçime gideceği neredeyse kesinleşti diyebiliriz.
Tüm işaretler onu gösteriyor.
İlk olarak öğrenci KYK borçlarının faizinin silinmesi, 2 bin liraya kadar olan icranın devlet tarafından üstlenenimesin, EYT ile ilgili çalışmalar, konut finansmanına yönelik hazırlanan çalışmalar iktidarın en önemli seçim yatırımları arasında.
Peki geriye ne kaldı?
Geriye ne kaldı?
Geriye kamu bankalarının emekli maaş promosyonu kaldı.
Bütün özel bankalar emekli promosyonunu yükseltirken kamu bankaları halen 750 lirada tutuyor.
Özel bankalar 8 bin lira veriyor ama kamu bankaları 750 lira. Arada dev bir açık var.
İyi de kamu bankaları neden bu rakamı arttırmadı?
Kamu bankalarının promosyon için ayıracağı bütçe mi yok?
Öyle bir şey elbette yok!
Nitekim özel şirket ve kurumların maaş promosyonuna 41 bin lira veren yine kamu bankaları.
O halde neden?
Nedenini söyleyeyim:
Kamu bankaları promosyon için seçim startını bekliyor.
Seçim atmosferine girildiği andan itibaren kamu bankaları bu rakamı özel bankaların çok ama çok üstüne taşıyacak.
Şu ana kadar yaptığım tüm bankacılarla görüşmeden bu sonucu çıkarttım.
Eski bir kamu bankası yöneticisi, kamu bankalarının vereceği promosyonun piyasayı şoka sokabilecek bir rakam olduğunu söyledi.
Şu an özel bankaların verdiği 8 bin liranın bu rakamın yanında komik bir promosyon olarak kalacağını belirten yönetici, aslında verilecek rakamın bir nevi 15 milyon emekliye rüşvet olacağını da söylüyor.
Peki nedir bu rakam diye sorduğumda çok yüksek rakamı için 15 bin liranın bile az kaldığını söyleyecek kadar iddialı bir rakam olduğunu ima ediyor.
Evet! Seçimi kazanmak için şu ana kadar devletin kasasını boşaltan iktidar 15 milyon emeklinin oyunu alabilmek için akıllara durgunluk veren bir rakamı rüşvet pardon promosyon olarak verebilir.
Kamu bankalarının vereceği rakam net değil ancak yine bir başka kaynak bu rakamın 20 bin liranın bile üzerinde olabileceğini söylüyor.
20 bin ve üzeri rakam kamu bankalarını zarar ettirir mi?
Kamu bankaları için artık karın ve zararın bir anlamı yok!
Önemli olan AKP iktidarının kesintisiz devamı.
AKP iktidarı için bugüne kadar neleri feda etmedik ki?
Devletin Merkez Bankası’ndaki 128 milyar dolar gitmedi mi?
Yine kefen parası olarak bilinen para gitmedi mi?
Sürekli olarak vergisini, harcını ve cezasını günü gününe ödeyen insanlara ceza gibi ödemeyenler affedilmedi mi?
Yaşanan tüm olaylara baktığınızda kamu bankalarının kasasından emekliler için çıkacak 20-30 bin lira çok da büyük rakamlar olmadığını görebiliriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.