Çocuklu ailelere 650 TL nakit yardımı! Ödemeler başlıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında çocuklu ailelere her ay 350 TL ila 650 TL arası ödeme gerçekleştiriyor. Çok sayıda ailenin yararlanma fırsatı bulabileceği bu fırsatlar için başvurular devam ederken, ödemelerin bu ay içerisinde hesaplara yatmaya başlayacağı açıklandı.
01 Kasım 2022 11:00 Ekonomi
Çocuklu ailelere 650 TL nakit yardımı! Ödemeler başlıyor

Türkiye Aile Destek Programı ile birlikte çocuklu ailelere verilecek olan 650 TL'lik nakit desteği bu ay başlıyor. Bakanlıktan konuya ilişkin açıklama geldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, ihtiyaç sahibi vatandaşların desteğe ihtiyaç duydukları her an yanlarında olduklarını belirterek Türkiye Aile Destek Programı’nın bir bileşeni olarak hayata geçirilen çocuk desteğine ilişkin şu açıklamalarında bulundu:

"Aile odaklı sosyal yardım ve sosyal hizmet anlayışıyla politika üretmeye devam ettiklerini belirten Bakan Yanık, “Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programı’nın mevcut bütçesine 25 milyar TL ilave yaparak 40 milyar TL’ye çıkardık. Bununla birlikte programımızın kapsamını genişlettik. Böylece destek programımız süresince sosyal yardım faydalanıcısı hanelerde bulunan çocuklar için ilave destek sağlayacağız."

cok2.jpg

350 TL - 650 TL ARASINDA ÇOCUK DESTEK ÖDEMESİ

Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde hayata geçirilen çocuk desteği ile hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 TL ile 650 TL aralığında destek vereceklerini kaydeden Bakan Yanık, “Desteğimiz kapsamında 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL ve 5 ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 TL ödeme yapacağız” ifadelerini dile getirdi.

Sosyal yardım faydalanıcısı hanelere verilecek çocuk başına destekle, hem çocuklu hanelerin hem de çocuklar üzerinden oluşacak giderlerin desteklenmesini amaçladıklarını söyleyen Bakan Yanık, “Bu doğrultuda Türkiye Aile Destek Programımız çerçevesinde hayata geçirdiğimiz çocuk desteği ödemelerini de Kasım ayı itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracağız” dedi.

cok3.jpg

Bakan Yanık, sosyal refahın paylaşımını önde tutan bakış açısıyla ve arz odaklı güçlü sosyal yardım programlarıyla, kaynakların bütün toplum kesimlerinin yararına olacak şekilde dağıtılmasını her dönemde öncelediklerini ve bu doğrultuda çalıştıklarını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.