Akaryakıt fiyatları için büyük indirim! Dizel ve benzin fiyatları düşüyor

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren müjdeli bir haber geldi. Ortaya çıkan bilgilere göre devlet harekete geçti. Dizel fiyatı 10 TL, benzin fiyatı ise 6 TL olacak!
31 Ekim 2022 17:00 Ekonomi
Akaryakıt fiyatları için büyük indirim! Dizel ve benzin fiyatları düşüyor

Son dönemlerde akaryakıt fiyatları oldukça yükseldi. Bu konuda harekete geçen hükümet, fiyatlara el attı! Atılan adımla birlikte dizel 10 TL, benzin ise 6 TL'ye düşecek.

Dünya genelinde brent petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanma ülkemizde otomobil sahibi olanları kara kara düşündürüyor. Bu anlamda düğmeye basıldı.

Dizel 10 TL, benzin 6 TL... Devlet düğmeye bastı! Akaryakıta çok büyük indirim müjdesi! Bu hafta yüzde 3,1 düşüş yaşayan petrolün bu düşüşünün piyasaya indirim olacak yansıyacağı düşünülüyordu. Fakat uzmanlar bu durumun hızlıca piyasaya yansımayabileceğini belirtiyorlar. Ayrıca yaşanan bu düşüşün yeniden yükseliş eğrisine dönmesi ihtimali de mevcut. Kısaca ilerleyen günlerde bir indirim olsa bile bu indirim uzun sürmeyebilir. Bu sebeple kampanyaları takip ederek tam zamanında indirimi değerlendirebilirsiniz.

en2.jpg

Petrol piyasalarında bir dalgalanma olmasının temel sebepleri arasında Amerika’da ki petrol stoklarında artış olması ve doların enflasyon nedeniyle değerinin azalması görülüyor. Doların değerinde ki bu azalma neticesinde farklı para birimlerine sahip ülkelerden bazıları petrolü çok daha ucuz fiyatlara alabiliyor. Böyle olunca da petrolün değeri daha düşük oluyor. Ayrıca Amerika’da ki petrol fazlası da petrol talebinin daha düşük gösteriyor.

Büyükşehirlerde Fiyatlar

Geçtiğimiz günlerde motorin fiyatların 99 kuruşluk bir artış oldu. İstanbul’da benzinin litre fiyatı 20.65 TL civarında seyrediyor. Motorin litre fiyatı ise 26,39 TL civarında. Ankara’ya baktığımızda benzinin litre fiyatı yine 20 TL civarında. Motorinin litre fiyatı ise 27.55 TL. LPG litre fiyatı ise 11 TL olmuş durumda.

en3.jpg

Fiyatlar İstanbul ile hemen hemen aynı görünüyor. İzmir’de ki akaryakıt fiyatlarına baktığımızda benzinin litre fiyatının 20.76, motorin litre fiyatının 27,52 TL, LPG litre fiyatının ise 10,73 TL olduğu görülüyor. Özellikle LPG’li araç kullanan İzmirlilerin İstanbul ve Ankara’ya göre çok daha ucuza seyahat ettiklerini söyleyebiliriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.