Aile Bakanlığı ev hanımlarına 1.100 TL nakit yardımı yapıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev hanımları için 1.100 TL nakit desteği gerçekleştiriyor. Kimlerin bu fırsattan yararlanabileceği tüm detaylarıyla belli oldu. Başvurular bugün itibarıyla açılmış durumda. Hemen siz de bu imkandan faydalanabilirsiniz.
17 Kasım 2022 21:00 Ekonomi
Aile Bakanlığı ev hanımlarına 1.100 TL nakit yardımı yapıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı duyurdu... Ev hanımlarına 1.100 TL nakit desteği sunulmaya başladı. Başvurular resmen açıldı!

Aile Bakanlığı tarafından ev hanımlarına çeşitli alanlarda ödemeler gerçekleştiriliyor. O ödemelerden biri hakkında önemli açıklamalarda bulunuldu. Gelin açıklamaların detaylarına birlikte göz atalım...

Devlet destekleri devam ederken bir güzel haber de ev hanımlarına gelirken ev hanımlarına sosyal yardım paketi adı altında Aile ve Sosyal Yardım ve Hizmetler Bakanlığı tarafından destek verildiği bildirildi. Bu noktada ev hanımlarına 1.100 TL destek ödemesi yapılıyor ve başvuruların e-Devlet üzerinden alındığı aktarıldı.

emekli-2.jpg

Devlet ev hanımlarına sosyal yardım başvurusu yaptığı belirtilirken süt parası, doğum parası gibi desteklerde bulunan devlet ev hanımları için de kolları sıvadığı aktarıldı. Ev hanımları için sosyal yardım paketi geliştirildi ve Aile ve Sosyal Yardımlaşma ve Hizmetler Bakanlığı tarafından destek ödemelerinin gerçekleştirileceği ifade edildi. Tüm bunların yanı sıra ev hanımlarının başvuru yapabileceği yardımlar da paylaşıldı. Bu yardımlar ise şöyle oldu:

Pandemi ev hanımlarına sosyal destek yardım paketi,

Ev hanımlarına 1100 TL yardım parası,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yardım paketi

Valiliklerin tarafından verilen yardım paketleri

Belediyelerin sağladığı yardım paketleri

para-2.jpg

Ev hanımlarının sosyal ve maddi yardım başvurusu yapabileceği bir çok kurum bulunduğu belirtildi ve başvuru sonuçlarını merak eden vatandaşların sorgulama için kullandıkları yöntemlerin başında e-devlet başvuru sorgulama geldiği bildirildi.

Ev hanımlarından sosyal yardım ve maddi yardım başvurusu esnasında başvuru formları doldurmaları istendiği belirtildi ve her kurumun başvuru formu bir birinden farklı olsa da aslında içerik olarak birbirine benzediği ifade edildi.

Çalışmayan ev hanımlarına devletin bazı kurumları nakit para yardımı yapıldığı belirtilerek ev hanımlarına nakit para desteği veren yerlerin başında Kaymakamlık binalarında hizmet veren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı yardım parası geldiği duyuruldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum