ÖSYM'den Uyarı: Lisans KPSS Sınavına Başvuru Yapacak Olan Adaylar için Son Gün!

ÖSYM tarafından yapılan açıklama göre: 2022 Lisans KPSS sınavına başvuru yapacak olan adaylar için başvurular bügun sona erecek.
06 Haziran 2022 10:24 Eğitim
ÖSYM'den Uyarı: Lisans KPSS Sınavına Başvuru Yapacak Olan Adaylar için Son Gün!

ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre; 2022-KPSS Lisans için son başvuru günü 2022 Kamu Personeli Seçme Sınavı ( 2022- KPSS Lisans, Genel Yetenek- Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT için 06 Haziran 2022 ( bugün) son başvuru günüdür. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru bugün (06 Haziran 2022) saat 23.59'da sona erecektir.

ÖSYM ''Kamu Personel Seçme Sınavının (2022-KPSS Lisans) Genel Yetenek-Genel Kültür oturumu ile Eğitim Bilimleri oturumu 31 Temmuz 2022 tarihinde, Alan Bilgisi oturumları 06-07 Ağustos 2022 tarihlerinde, MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi oturumu (ÖABT) 14 Ağustos 2022 tarihinde, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Kasım 2022 tarihinde yapılacaktır. Adayların tümü, 31 Temmuz 2022 tarihinde yapılacak olan sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir." açıklamalarında bulundu.

KPSS Lisans Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabilecek. Başvuru yapmak için tıklayınız.

KPSS Lisans Başvuru Ücretleri

KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarının her bir oturumu için 115 TL, KPSS Alan Bilgisi sınavlarının her bir oturumu için 80 TL ve son olarak Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) içinde adaylar 115 TL başvuru ücreti ödeyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.