Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'e soruldu: ''Öğretmen atamaları olacak mı?'' Detaylar haberimizde...
07 Haziran 2022 10:34 Eğitim
Öğretmen Ataması Olacak Mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer AA Editör Masası'na konuk oldu. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Bakan Özer, öğretmen ataması olup olmayacağı hakkında sorulan soruya cevap verdi.

470 bin Öğretmenimiz 3600 ek göstergeden yararlanacak!

Bakan Özer: "(3600 ek gösterge) 60 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanıyor. 411 bin civarında da emekli öğretmenimiz, yani yaklaşık 470 bin öğretmenimiz bu haktan yararlanacak."

ATAYACAĞIMIZ ÖĞRETMENLERİN YÜZDE ELLİSİNİ İSTANBUL'A VERECEĞİZ

Bakan Özer: ''Öğretmen atama sayısı tam belli olduktan sonra yüzde ellisini İstanbul'a atayacağız. Öğretmen ataması olacak, Cumhurbaşkanımız ile görüşmeden böyle bir açıklama yapmamız mümkün değil, kabinede görüştükten sonra Cumhurbaşkanımız bu konuda açıklama yapacak. Müjdeyi sayın Cumhurbaşkanımızdan bekleyeceğiz.'' şeklinde konuştu.

ogretmen-atamasi-yapilacak-mi.jpg

HANGİ BRANŞTA KONTENJANLAR DAHA FAZLA OLACAK?

Bakan Mahmut Özer, yapılacak öğretmen atamalarında Okul Öncesi öğretmenliği kontenjanlarının fazla olacağını ve atamalarda kontenjanların %50'den fazlasının İstanbul'a verileceğini de söyledi. Selvi, okul öncesi eğitim konusunun Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in önceliklerinden biri olduğunu, devlet okullarının okul öncesi eğitim işine girmesinin yerine bir karar olduğunu, okul öncesi öğretmen atama kontenjanlarındaki artış ile de bu konuda bir eksikliğin giderileceğini yazdı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.