e-KPSS Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayınlandı! Tercih Dönemi Başladı

e-KPSS memur alımı tercih kılavuzu yayınlandı. e-KPSS sınavına giren adaylar için tercih dönemi başladı. Tercihler nasıl yapılacak? Haberimizin detayında...
29 Nisan 2022 22:25 Eğitim
e-KPSS Memur Alımı Tercih Kılavuzu Yayınlandı! Tercih Dönemi Başladı

e-KPSS memur alımı tercih kılavuzu yayınlandı. e-KPSS sınavına giren adaylar için tercih dönemi başladı. ÖSYM Başkanı Halis AYGÜN resmi Twitter hesabında duyurdu. İşte detaylar...

Engelli Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum olmamak.

3- Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4- İlkokul ortaokul ilköğretim özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu veya bu okullardan yerleştirme işlemlerine son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmuş olmak.

5- Kuraya başvuran adaylar sınava girmeyecek ancak EKPSS sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek Tercih Kılavuzuna göre tercihleri doğrultusunda yapılacak yerleştirme işlemine katılabileceklerdir..

6- Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları her bir dönem için sadece bir kez yapılacağı belirtilmiştir. Dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak başvuruları kayıt altına alınan adaylar başvurabileceklerdir.

8- Sınava girmek ve başarılı olmak diğer mevzuatta yer almayan bir hakkı adaylara vermez.

Engelli Kamu Personeli Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

e-KPSS sınavına katılmış ve gerekli şartları yerine getirmiş olan adaylar başvurularını 29 Mayıs 2022 tarihinden 17 Mayıs 2022 tarihine kadar tercih işlemlerini tamamlamış olmaları gerekmektedir. Adaylar başvurularını elektronik ortamda yapacaklardır. Başvuru yapmak için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.