Sözleşmeli Öğretmen Mulakat Sonuçları Açıklandı. Kimler Başvurabilecek?

Sözleşmeli Öğretmen Mulakat sonuçları açıklandı.Milli Eğitim bakanlığından yapılan açıklamada 20 bin öğretmen adayının alınacağı Mulat'ta 60 ve üzeri puan alanlar başvuru yapabilecekler.detaylar haberimizde

Sözleşmeli Öğretmen Mulakat Sonuçları Açıklandı. Kimler Başvurabilecek?

Sözleşmeli Öğretmen Mulakat sonuçları açıklandı.Milli Eğitim bakanlığından yapılan açıklamada 20 bin öğretmen adayının alınacağı Mulat'ta 60 ve üzeri puan alanlar başvuru yapabilecekler.detaylar haberimizde

17 Mayıs 2017 Çarşamba 21:48
Sözleşmeli Öğretmen Mulakat Sonuçları Açıklandı. Kimler Başvurabilecek?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı için 24 Nisan-13 Mayıs tarihleri arasında yapılan sözlü mülakatın sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Adaylar sözlü mülakat sonuçlarını www.meb.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaralarıyla öğrenebiliyor. Sözlü mülakatta 60 ve üzeri puan alan öğretmen adayları tercihte bulunabilecek.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecek. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecek. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacak. Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecek. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum" ya da "Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum."

seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecek. Tercihlerine atanamayan adaylardan "9.5.2." seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacak.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü ile bilgi teknolojileri bölümü mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK ATAMASI NASIL YAPILACAK? 

Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı halinde atanacak aday bilgisayar kurasıyla belirlenecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLER TERCİHLERİNİ NASIL YAPACAK?

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir. Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir. Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir. Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir. Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü ile bilgi teknolojileri bölümü mezunları, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir. Sözleşmeli öğretmen mülakat sonuçları MEB ve MEBBİS resmi internet sayfasından erişime açıldı

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.