2015-2016 Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

2015-2016 eğitim öğretim yılı için ücretli öğretmenler ne kadar maaş alacak?

2015-2016 Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

2015-2016 eğitim öğretim yılı için ücretli öğretmenler ne kadar maaş alacak?

11 Eylül 2015 Cuma 13:03
2015-2016 Ücretli Öğretmen Maaşları Ne Kadar?

2015 Ücretli öğretmenlik ücretleri belli oldu. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılında hayatda olacak Ücretli öğretmenlik nasıl yapılır. Merakla beklenen Ücretli öğretmen tarihleri ve başvuruları. İşte Ücretli öğretmene aday olma işlemleri.

2015 Ücretli öğretmenlik ücretleri belli oldu. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılında hayatda olacak Ücretli öğretmenlik nasıl yapılır.

Merakla beklenen Ücretli öğretmen tarihleri ve başvuruları. İşte Ücretli öğretmene aday olma işlemleri. 

ücretli öğretmenlik için başvurmak istediğiniz il/ilçe milli eğitim müdürlüklerinin internet sitelerinde duyuruları takip ederek başvuruda bulunabilirsiniz. ücretli öğretmen’in maaş hesaplaması ek ders ücreti üzerinden öğretmenin girdiği ders saatine göre yapılır. 2015 yılının ilk altı ayında ücretli öğretmen olarak görev yapan bir kişi 120 saat için ortalama 1.050.-tl maaş almaktaydı.

2015 temmuz ayından itibaren %4,76’lık artışa göre ayda 120 saat derse giren bir ücretli öğretmenin maaşının 1,000~1,100.-tl (%15 vergi dilimi ve bekar) civarında olması bekleniyor.  ücretli öğretmenlik başvuru şartları türkiye cumhuriyeti veya kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, en az 18 yaşını doldurmuş olmak, türk ceza kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, sağlık yönünden öğretmenlik görevini yapmasına engel bir hali olmamak, erkek adaylar için askerliğini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak, bakaya kalmamak, lisans veya ön lisans mezunu olmak [16.12.2006 tarihli millî eğitim bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararın 9. maddesi (a) bendine göre yüksek öğrenimli (lisans, ön lisans) olmak koşulu aranmaktadır. burada, sadece usta öğretici olunduğu taktirde bir istisna söz konusudur].

Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanlar bakımından, öğreniminin yurt içindeki yüksek öğretim kurumlarına veya programlarına denkliği yapılmış olmak, herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olarak çalışmamak, emekli olan tüm Branş ve sınıf öğretmenleri ders ücreti karşılığı öğretmenlik (ücretli öğretmenlik) müracaatında bulunabilirler. ücretli öğretmenlik için istenen belgeler ücretli öğretmenlik için başvuru dilekçesi (ilçe mem´den temin edilecek, müdürlüklerin web sitelerinden de temin edilebiliyor) diploma / mezuniyet belgesi / çıkış belgesinin aslı ve fotokopisi (yurtdışı okul mezunlarından denklik belgesi)

Son Güncelleme: 11.09.2015 13:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.