Sosyal Güvenlik Kurumu görevde yükselme sınavı duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu görevde yükselme sınavı duyurusu... SINAVIN ADI   Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) “Görevde Yükselme Sınavı”   SINAV ÜCRETİ   ü Aday; 40 (Kırk TL KDV dâhil) TL sınav ücretini 19 Mart – 04 Nisan 2012 tarihleri

Sosyal Güvenlik Kurumu görevde yükselme sınavı duyurusu

Sosyal Güvenlik Kurumu görevde yükselme sınavı duyurusu... SINAVIN ADI   Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) “Görevde Yükselme Sınavı”   SINAV ÜCRETİ   ü Aday; 40 (Kırk TL KDV dâhil) TL sınav ücretini 19 Mart – 04 Nisan 2012 tarihleri

08 Mart 2012 Perşembe 00:15
Sosyal Güvenlik Kurumu görevde yükselme sınavı duyurusu
Sosyal Güvenlik Kurumu görevde yükselme sınavı duyurusu...

SINAVIN ADI
 
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) “Görevde Yükselme Sınavı”
 
SINAV ÜCRETİ
 
ü Aday; 40 (Kırk TL KDV dâhil) TL sınav ücretini 19 Mart – 04 Nisan 2012 tarihleri arasında; T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara Beşevler Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubesinden herhangi birisine “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile yatıracaktır.
 
SINAV BAŞVURUSU
 
ü Sınava girecek aday başvuru ücretini yatırdıktan sonra sınav başvurularını 19 Mart –04 Nisan 2012 tarihlerinde http://www.meb.gov.tr İnternet adresinden yapacaktır.
 
Adayların sınav giriş belgeleri; 09 Nisan 2012 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr İnternet adresinden yayımlanacaktır.
 
SINAV YERİ
 
ANKARA
 
SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ
 
15 Nisan 2012, Pazar günü, Saat: 10.00
 
SINAV UYGULAMASI
 
 SGK “Görevde Yükselme Sınavı” 100 dakikalık süre içerisinde ve tek oturum olarak uygulanacaktır.
 
ü Adaylar sınava giriş belgesi, kurum kimliği ve özel kimlik belgelerinden birisi (nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi, kurum kimliği ile özel kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
 
 Sınav binasında sigara içenler hakkında ilgili Kanun gereğince işlem yapılacaktır.
 
SINAVA KATILACAK ÖZÜRLÜ ADAYLAR
 
 Sınav sırasında tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan aday/adaylar var ise, adaya ait sağlık kurul raporunun, özürlü kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinin herhangi birinin bir nüshasını bağlı bulunduğu kuruma teslim edecek ve aday elektronik başvuru ekranından “özür durumu” ve “almak istediği hizmet” ile ilgili uygun olan kutucuğu işaretleyecektir. Beyan edilen özür durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.
 
SINAV SORULARI
 
 Görevde yükselme sınavında kullanılacak soru kitapçığında yer alacak 80 sorunun % 30’u aşağıda belirtilen konulardan hazırlanacaktır.
 
A- Türkiye Cumhuriyeti Anayasası,
 
B- Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi,
 
C- Ulusal Güvenlik,
 
D- Devlet Teşkilatı İle İlgili Mevzuat,
 
E- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu İle İlgili Mevzuat,
 
F- Türkçe, Dilbilgisi ve Yazışmayla İlgili Kurallar,
 
G- Halkla İlişkiler,
 
Ğ- Etik Davranış İlkeleri.
 
ü Görevde yükselme sınavında kullanılacak soru kitapçığında yer alacak 80 sorunun % 70’i ise “Kurum mevzuatı ile atama yapılacak kadronun görev alanı ve niteliğine uygun konulardan” hazırlanacaktır.
 
SINAVIN DEĞERLENDİRİLMESİ
 
ü Değerlendirme grup numaraları aşağıda tabloda belirtildiği gibidir.
 
GRUP NU GRUP ADI
 
1
 
Şef
 
2
 
Memur
 
ü Sınava giren adayın cevap kâğıdı 2 (iki) adet optik okuyucu tarafından çift kontrol sistemiyle okutulacaktır.
 
 Değerlendirme 100 puan üzerinden yapılacak, doğru cevaplar dikkate alınarak 70 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılacaktır
 
 Başarı puanı hesaplamasında [Puan=(Doğru Sayısı / Soru Sayısı) x 100] formülü kullanılacaktır.
 
 Sınavda yer alan her soru eşit puan ağırlığa sahip olacaktır.
 
ü Cevap anahtarında hata olması ve bu hususun komisyon kararı ile belirlenmesi sonucunda soru/sorular iptal edilmeyecek, hatalı olan soru/soruların doğru şık/şıkları dikkate alınmak suretiyle değerlendirmeye bu soru/sorular dâhil edilecektir.
 
Değerlendirme sırasında hatalı soru/sorular çıkması ve bu hususun Sınav Kurulu kararı ile belirlenmesi durumunda, 15/3/1999 tarihli ve 99/12647 sayılı Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Genel Yönetmelik” in 14 üncü maddesinin ikinci paragrafında belirtildiği gibi yapılan sınavlarda hatalı sorulara tekabül eden puanlar eşit şekilde diğer sorulara dağıtılacaktır.
 
 Adayların; sınav puanı eşit olması halinde, SGK Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda, başarı sıralamasını SGK yapacaktır.
 
İLETİŞİM ve DUYURU
 
 Sınavla ilgili bilgilendirmeler ve iletişim için adaylar “ALO 147” çağrı merkezi telefonundan yararlanabilecektir.
 
 Sınavla ilgili duyuru ve ilanlar Millî Eğitim Bakanlığı ile SGK tarafından yapılacaktır.
 
 Sınav soru ve cevap anahtarları 16 Nisan 2012 tarihinde http://www.sgk.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.
 
 Adayların sınav sonuçları 09 Mayıs 2012 tarihinde SGK’ya teslim edilecektir ve http://www.meb.gov.tr ile http://www.sgk.gov.tr internet adreslerinden yayımlanacaktır.
 
SINAV İTİRAZLARI
ü Adaylar; sınav uygulamasına ve sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarının http://www.sgk.gov.tr internet adresinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde SGK’ ya yapabileceklerdir.
 
 Adaylar sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını ise sonuçların adaylara açıklandığı tarihten itibaren en geç 5 (beş) iş günü içerisinde SGK’ ya yapacaklardır.
 
 Adayların; ”Kurum mevzuatı ile atama yapılacak kadronun görev alanı ve niteliğine uygun konulara” ait (%70’lik dilim) sorulara ilişkin itirazları SGK inceleyip sonuçlandıracaktır.
 
 Yapılan bu itirazları SGK değerlendirerek, sınav sonuçlarına ve sınav uygulamasına yönelik olanları sonuçlandırmak üzere YEĞİTEK’ e gönderecektir. YEĞİTEK bu itirazları 10 (on) gün içerisinde sonuçlandırarak SGK’ ya bildirecektir.
 
 İtirazların incelenmesi için Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün YEĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden
 
herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırılarak alınan banka dekontu ve sınav adı yer alan dilekçe ile kabul edilecektir.
 
 Süresi geçtikten sonra veya faksla yapılan itirazlar ile adayın T.C. kimlik numarası, imza, adres ve dekontu olmayan dilekçeler dikkate alınmayacaktır.
 
 İtirazlara yönelik tüm sonuçlar adaylara SGK tarafından bildirilecektir.
 
 Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan, adayların/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari sebeple sınava girememesi durumunda sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu/ödendi makbuzu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar Millî Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumunu öğrenebilir.


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.