KPSS ortaöğretim sınav yerleri çıkart ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi yazdır (lise)

KPSS ortaöğretim sınav yerleri çıkart ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi yazdır. 20 Kasım 2016 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı.

KPSS ortaöğretim sınav yerleri çıkart ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi yazdır (lise)

KPSS ortaöğretim sınav yerleri çıkart ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi yazdır. 20 Kasım 2016 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı.

10 Kasım 2016 Perşembe 15:14
KPSS ortaöğretim sınav yerleri çıkart ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi yazdır (lise)

KPSS ortaöğretim sınav yerleri çıkart ÖSYM KPSS sınav giriş belgesi yazdır. 20 Kasım 2016 KPSS ortaöğretim sınav giriş belgeleri ÖSYM tarafından açıklandı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSM) tarafından 9-24 Ağustos tarihleri arasında başvurusu alınan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ortaöğretim sınavının giriş yerleri bugün açıklandı. Peki sınav giriş yerleri nasıl öğrenilir? Sınava giderken götürülmesi gerekenler neler? İşte merak edilenler...

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV GİRİŞ YERLERİ

Ortaöğretim mezunlarının katılacağı KPSS sınav giriş belgeleri bugün açıklandı. ÖSYM'den yapılan duyuruda;
20 Kasım 2016 tarihinde saat 10:00’da uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016 KPSS-Ortaöğretim) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir." denildi.

Adaylar, sınav giriş yerlerini ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden T.C Kimlik numaraları ve şifrelerini girerek öğrenebilecekler.

SINAV GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür birşekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka, nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya pasaportunu yanlarında bulundurmaları zorunludur.

2016 KPSS ortaöğretim KPSS yerleri sınav giriş belgesi ÖSYM tarafından açıklandı. KPSS ortaöğretim sınav giriş belgesi çıkart işlemleri ÖSYM aday işlemleri sisteminden yapılabilecek. 2016 KPSS lise sınav giriş yerleri belgesi çıkarma işlemleri kpss.wb.tr'den yapılabilir.

KPSS 2016 ortaöğretim oturumu 20 Kasım 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. 2016 KPSS sınav yerleri için ilk olarak Aday İşlemeri Sistemine TC kimlik no ve ÖSYM aday şifresi ile giriş yapılacak ardından "Sınav Başvurularım" kısmına tıklanacak. Daha sonra " 2016 KAMU PERSONEL SEÇME SINAVI (ORTAÖĞRETİM / ÖNLİSANS)" kısmına tıklanacak. Daha sonra ise KPSS sınav giriş belgesi kımsına girilerek 2016 KPSS Ortaöğretim KPSS giriş yerlerine erişebileceksiniz.

ÖSYM konuyla ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama;

"2016-KPSS Ortaöğretim: Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

20 Kasım 2016 tarihinde saat 10:00’da uygulanacak olan Kamu Personel Seçme Sınavına (2016 KPSS-Ortaöğretim) başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’ninhttps://ais.osym.gov.tr  internet adresinden edineceklerdir.
 
Adaylara saygıyla duyurulur."


KPSS 2016 SINAV GİRİŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ


KPSS SINAVA GİRİŞ YERLERİ NASIL ÇIKARTILIR?


İşlem 1:İşlem 2:SINAV MERKEZLERİ SONRADAN DEĞİŞTİRİLEMEYECEK

Başvuru yaptıktan sonra sınav merkezi tercihlerini değiştirmek isteyen adaylar bu değişikliği başvuru süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden yapabileceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra sınav merkezleri tercihlerinde değişiklik yapılamaz.
ÖSYM gerektiğinde, sınava başvuran aday sayısına bağlı olarak listede yazılı sınav merkezlerine ek olarak yeni sınav merkezleri açabilir veya listede yazılı sınav merkezlerinden bazılarını iptal edebilir.Kapasitesi dolmuş veya iptal edilmiş sınav merkezlerini isteyen adayların, sınava başvurusunu tamamladığı tarih de dikkate alınarak (sınava son başvuru gününde başvuran adaylardan başlamak üzere) belirlenecek bir kısmı, kapasitesi dolmamış diğer sınav merkezlerine atanır. Böyle durumlarda adayın sınava gireceği yeri saptama yetkisi ÖSYM'ye aittir. ÖSYM gerekli olduğu hâllerde adayı tercih ettiği sınav merkezlerinden farklı bir sınav merkezine atayabilir.ÖSYM, adayların Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi’nden adres bilgilerini kontrol etme hakkını saklı tutar. Yanlış beyanda bulunan adaylar ÖSYM tarafından belirlenecek sınav merkezlerine atanabilecektir. Sınava girmek istediği merkezi yazmayan adaylar, ÖSYM tarafından herhangi bir sınav merkezine atanacaklardır. Adayların atandıkları sınav merkezleri değiştirilemez. Başvuran aday sayısının 1000'den az olduğu sınav merkezlerinde sınav yapıp yapmama hakkında ÖSYM Başkanlığı tarafından başvurular tamamlandıktan sonra karar verilecektir.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.