KPSS 2012/2 ile 7328 kişi atanacak

DPB tarafından açıklanan bilgilere göre 7328 kadro KPSS 2012/2 atamalarına ayrılmıştır. Bunların 3759 u lisans , 2928 i önlisans ve 641 i ise ortaöğretim düzeyindeki adaylara ayrılmıştır. İşte DPB tarafından yapılan resmi duyuru... 2012 YILI KASIM AYI

KPSS 2012/2 ile 7328 kişi atanacak

DPB tarafından açıklanan bilgilere göre 7328 kadro KPSS 2012/2 atamalarına ayrılmıştır. Bunların 3759 u lisans , 2928 i önlisans ve 641 i ise ortaöğretim düzeyindeki adaylara ayrılmıştır. İşte DPB tarafından yapılan resmi duyuru... 2012 YILI KASIM AYI

10 Kasım 2012 Cumartesi 03:07
KPSS 2012/2 ile 7328 kişi atanacak
DPB tarafından açıklanan bilgilere göre 7328 kadro KPSS 2012/2 atamalarına ayrılmıştır. Bunların 3759 u lisans , 2928 i önlisans ve 641 i ise ortaöğretim düzeyindeki adaylara ayrılmıştır.

İşte DPB tarafından yapılan resmi duyuru...

2012 YILI KASIM AYINDA KPSS SONUCUNA GÖRE YAPILACAK MERKEZİ YERLEŞTİRME İŞLEMİ HAKKINDA DUYURU

Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik"
hükümleri çerçevesinde bu Yönetmelikte (B) Grubu olarak adlandırılan kadro ve pozisyonların kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilmesini müteakip, bu kadro ve pozisyonlar Nitelik Kod Kılavuzu ve mer-i mevzuat açısından incelenerek  ilan edilmek üzere ÖSYM Başkanlığına gönderilmekte ve bu Başkanlıkça da KPSS Tercih kılavuzlarıyla kadro ve pozisyonlar ilan edilmektedir.


Adayların Kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlardan durumlarına uygun olanları
tercih etmeleri suretiyle, aynı kadro veya pozisyonu tercih eden adaylardan en yüksek puanlı olandan başlamak üzere ÖSYM Başkanlığınca yerleştirme yapılmaktadır. Yerleştirm sonuçları ÖSYM Başkanlığınca adaylara ve bu Başkanlığa ait internet adresinde kamuoyuna duyurulmaktadır.

KPSS Yerleştirme Kılavuzunda yer alan kadro ve pozisyonlara ÖSYM Başkanlığınca yerleştirilen adayların, yerleştirildikleri kadro ve pozisyonun niteliklerini taşıdıklarının ilgili kurumda oluşturulan sınav değerlendirme komisyonunca tespit edilmesi üzerine atamaları yapılmaktadır.

Bu çerçevede;

Kamu kurum ve kuruluşlarınca merkezi yerleştirme yapılmak üzere Devlet Personel Başkanlığına gönderilen (Milli Eğitim Bakanlığına ait Öğretmen kadroları ve kariyer meslek memurları dışında kalan) toplam (7.328) kadro ve pozisyona 19 - 28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM Başkanlığınca www.osym.gov.tr adresi üzerinden tercih işlemi yapılacaktır.

Alım sürecini daha yakından takip etmek ve aklınıza takılan soruların anında cevaplanmasını isterseniz www.kpsscafe.com/forum adresini ziyaret ediniz. Moderatör arkadaşlarımız sizlere yardımcı olacaktır.


LİSANS TERCİHLERİNDE ADAYLARA YARDIM PLATFORMU


ÖNLİSANS TERCİHLERİNDE ADAYLARA YARDIM PLATFORMU


ORTAÖĞRETİM TERCİHLERİNDE ADAYLARA YARDIM PLATFORMU
Alınacak Personele İlişkin Sayısal Bilgiler


2012/2 KPSS YERLEŞTİRMESİNDE ÖĞRENİM VE SINIF BAZINDA KADRO VE POZİSYON ADETLERİ2012-02 KPSS YERLEŞTİRMESİNDE UNVAN VE SINIF BAZINDA KADRO VE POZİSYON ADETLERİ


 
Kurum bazında kadro dağılımı


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.