50 Bin koruma memuru alım şartları

Bir çok kişinin merakla beklediği 2015 yılı 50 bin koruma memuru alımı ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı önemli noktalar haberimizde! Sizde 50 bin koruma memurundan bir tanesi olmak istiyor iseniz haberimize göz atmanızı öneriyoruz. Binlerce kişinin

50 Bin koruma memuru alım şartları

Bir çok kişinin merakla beklediği 2015 yılı 50 bin koruma memuru alımı ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı önemli noktalar haberimizde! Sizde 50 bin koruma memurundan bir tanesi olmak istiyor iseniz haberimize göz atmanızı öneriyoruz. Binlerce kişinin

02 Mart 2015 Pazartesi 09:20
50 Bin koruma memuru alım şartları

Bir çok kişinin merakla beklediği 2015 yılı 50 bin koruma memuru alımı ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı önemli noktalar haberimizde! Sizde 50 bin koruma memurundan bir tanesi olmak istiyor iseniz haberimize göz atmanızı öneriyoruz.

Binlerce kişinin merakla beklediği 50 bin Koruma Memuru alımı ile ilgili tasarının meclise sunulması ile birlikte meclisten geçiş aşamasında olduğu ve meclisten geçmesinin ardından koruma memurluğu ile ilgili çalışmaların yürütüleceği, alımların emniyet müdürlükleri tarafından yapılacağı söyleniyor. 2015 Gardiyan Alımları

Alımlar Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak.

İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) olma hayali kuranların hevesi kursağında kaldı. İnfaz koruma memurlarının (gardiyan) mali, sosyal haklarının iyileştirilmesi konusunda mecliste oylanan tasarının 20. maddesinde kaldı. Oylamanın hangi tarihte yapılacağı ise bilinmiyor. Cezaevlerinin dış güvenliğini jandarmadan alacak olan 1/742 Esas numaralı Ceza İnfaz Kurumları Güvenlik Hizmetleri Kanunu Tasarısı, Ocak ayı içinde Meclis Genel Kurulunda görüşülmeye başlandı. Tasarıda, 8 Ocak itibariyle 19. maddeye gelinmişti. 20. madde, cezaevi personeli özellikle de infaz koruma memurları için, mali ve sosyal güvenlik haklarında iyileştirme amaçlıyordu. Ancak, tasarı 19. maddeden sonra Meclis Genel Kurulunda bir daha görüşülmemiştir. Hala da ne zaman görüşüleceği belli değildir. Temmuz ayından bu yana beklenti için konulan infaz koruma memurları, tasarının neden geri çekildiği konusunda bilgi sahibi olmak istiyor.

50 BİN KORUMA MEMURU ALINACAK!
Adalet Bakanlığı tarafından İnfaz Koruma Memuru (Gardiyan) alım şartları şu şekilde açıklandı;

 a. En az lise veya dengi okulları bitirmiş olmak

b. Yazılı sınav tarihi itibariyle 18 yaşından az 30 yaşından fazla yaşta olmamak,

c. Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den az boy uzunluğuna sahip olmamak

ç.Güvenlik soruşturmasında olumsuz bir durumu bulunmamak,

d. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engelleri olmadığını; Ceza ve Tevkif evleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,

e. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’den fazla, 17’den az olmamak,

f. Merkezi sınavda en az 70 puan almak.

 

İnfaz Koruma Memur Maaşları ne kadar olacak? 

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, 5 yılda dış güvenliğin Bakanlığa geçeceğini ve 25 bin yeni infaz koruma memuru istihdam edileceğini söyledi. 2014 – 2015 yıllarında infaz koruma memuru olarak alınacakların sayısı 25 bin olarak açıklandı. Peki infaz koruma memurları ne kadar maaş alacak? Gardiyan maaşlarının ortalama 1700 tl civarında olacağı söyleniyor. 2014 Yılnda infaz koruma memur alımlarının ne zaman alınacağı henüz belli değil. İnfaz koruma memur alım haberleri iş sahibi olmak isteyen adaylar için yeni bir umut oldu.

Koruma Memuru, 2014 Yılında İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan ve Polis yetkilerine sahip olarak görev yapacak kişilerden oluşmaktadır. Alımların ne zaman yapılacağı henüz belli olmazken İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre 2015 yılı içerisinde bu uygulamanın yürürlüğe gireceği görülüyor. İlk etapta 28 bin kişinin alımına başlanacak olan Koruma Mumuru için, gelecek yıllarda bu sayının 50 bini geçmesi bekleniyor.

Alımların Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılacak ve alınan kıruma memurları Polis gibi üniforma ve silahlı olarak görev yapacak. Polislerin sahip olduğu bir takım yetkilere de sahip olacak olan koruma memurları, 6 yıl sonra polis olma imkanına da sahip olacak.

Koruma Memurları, hassas bölgeler, devlet binaları, maçlar ve buna benzer noktalarda görev yapabilecek.

Koruma Memuru Olmak İçin Aranan Şartlar;

Koruma Memuru olacak adayın en az Lise Mezunu olması gerekiyor. Bunun dışında Üniversite ve Yüksek Lisans mezunları da koruma memurluğuna başvuru yapabilir.

Yaş sınırı olarak en fazla 25 yaşından gün almamış olması gerekiyor. Çalışmalara bakılacak olursa bu yaş sınırının artacağı tahmin ediliyor.

Koruma Memuru olarak başlayan adaylar en az 4 ay eğitim alacak ve bu zaman dilimi içerisinde masrafların devlet tarafından karşılanacak.

Koruma Memurluğu görevini en az 6 yıl yapan bir kişi Kıdemli Koruma Memuru olarak rütbe atlayabilecek. Bu süre içerisinde Polisliğe direk geçiş imkanı da sağlanacak.

Üniversite mezunu olan adaylar 1 yıl Koruma Memuru olarak görev yaptıktan sonra Polisliğe direk geçiş yapabilecek.

Koruma Memuru için görev yapılacak bölgelerin kontenjanları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından duyurulacak.

Koruma Memuru olacak kişinin en az 1700 en fazla 2100 TL Maaş alacağı iddia ediliyor.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.