YÖK Uzman Yardımcılığı Alımı Yapacağını Duyurdu

YÖK (Yükseköğretim Kurulu) yayımladığı son ilanda 6 adet uzman yardımcısı alacağını duyurdu.

YÖK Uzman Yardımcılığı Alımı Yapacağını Duyurdu

YÖK (Yükseköğretim Kurulu) yayımladığı son ilanda 6 adet uzman yardımcısı alacağını duyurdu.

03 Mayıs 2016 Salı 00:22
YÖK Uzman Yardımcılığı Alımı Yapacağını Duyurdu
 YÖK (Yükseköğretim Kurulu) yayımladığı son ilanda 6 adet uzman yardımcısı alacağını duyurdu.
Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığında çalıştırılmak üzere, toplam 6 (altı) Yükseköğretim Kurulu Uzman Yardımcısı alınacak.

Hukuk alanında hukuk fakültesi mezunu KPSS –P79 puan türünde 2 kadro, uluslararası ilişkiler alanında KPSS-P33 puan türünde 2 kadro, kamu yönetimi alanında kamu yönetimi bölümünden mezun KPSS-P37 puan türünde 1 kadro ve işletme alanında işletme fakültesi mezunu KPSS-P19 puan türünde 1 kadro açılacaktır. 

ALINACAK PERSONEL

Uzman Yardımcısı: 6 Kişi

ŞARTLAR:

-2014 veya 2015 yıllarında yapılan KPSS Lisans sınavları sonucunda uzmanlık alanlarının karşılarında belirtilen puan türüne göre asgari 85 puana sahip olmak.

-Yurtiçinde en az 4 yıllık eğitim veren fakültelerin yukarıdaki tabloda belirtilen bölümlerinden birini veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçi veya yurtdışındaki bölümlerden birini bitirmiş olmak.

-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak. (01 Ocak 1981 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir. 

Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, daimi vücut ya da akıl hastalığı ile vücut sakatlığı ya da engeli bulunmamak.


Sınavda başarılı olan adaylar; Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı olmadığına dair yazılı beyanını, adli sicil kaydı yazılı beyanını, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair yazılı beyanını, 4 adet vesikalık fotoğrafını (son 6 ay içinde çekilmiş), mezuniyet belgesinin noter tasdikli veya kurumca onaylanmış suretini sınav sonucunun yazılı olarak bildirildiği tarihi takip eden 15 gün içerisinde Personel Dairesi Başkanlığına teslim ederler.

Not: Giriş sınavı sadece sözlü sınav şeklinde yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile sınavın yapılacağı adres, tarih ve saatleri, YÖK Başkanlığının (www.yok.gov.tr) internet sayfasında, sözlü sınavdan en az 10 (on) gün önce ilan edilecektir. Adaylar için ayrıca sınava giriş belgesi düzenlenmeyecektir.

Başvuru tarihleri 30 Mayıs-10 Haziran 2016 arasında olacaktır. 
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.