İçişleri Bakanlığı 1545 memur personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı 1545 memur personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatlar ne zaman yapılacak? Mülakatlarda ne sorulacak? İşte tüm detaylar...

İçişleri Bakanlığı 1545 memur personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı 1545 memur personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Mülakatlar ne zaman yapılacak? Mülakatlarda ne sorulacak? İşte tüm detaylar...

23 Mayıs 2017 Salı 10:58
İçişleri Bakanlığı 1545 memur personel alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

İçişleri Bakanlığı memur alımı sonuçları için adayların araştırmaları başladı. 15-22 Mayıs tarihleri arasında tamamlanan başvuruların ardından, İçişleri Bakanlığı memur alımı sonuçları araştırma konusu oldu. Peki, bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek? İşte, İçişleri Bakanlığı başvuru sonuçları ve sözlü mülakat yerleri hakkında detaylı bilgiler

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1545 PERSONEL ALIMI SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Müracaatlar tamamlandıktan sonra adaylar; il tercihleri ve 2016 yılı KPSS (B) grubu lisans mezunları için KPSSP3 ve önlisans mezunları için KPSSP93 puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak puan sıralamasına tabi tutulacak olup, her il için puan türlerine göre ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar aday, Giriş(Sözlü) Sınavına katılmaya hak kazanacaktır.

Aynı puan türü ve pozisyon için başvuran adaylardan en son adayın aldığı puan ile aynı puana sahip adaylar da Giriş (Sözlü) Sınavına katılmaya hak kazanacaktır. Aynı puana sahip adaylar soyadı sıralamasına göre ilan edilecektir.

Personel Genel Müdürlüğünce; her il için puan türüne göre ayrı ayrı olmak üzere ilan edilen pozisyon sayısının 4 katı kadar sınava katılmaya hak kazanan adaylara ait il bazlı listeler, 26 MAYIS 2017 tarihinde Bakanlığın www.icisleri.gov.tr adresli internet sitesinde ilan edilerek duyurulacaktır.

Bölgesel sınav komisyonları, Giriş(Sözlü) sınav günü, sınav başvuru belgelerini teslim eden adayların, gerekli şartları taşıyıp taşımadıklarını kontrol edeceklerdir. Şartları taşıyan adaylar, Giriş (Sözlü) Sınavına alınacaktır.

Giriş (Sözlü) Sınavına çağırılacak adaylara ait listeler ile Giriş(Sözlü) sınav günü, saati ve yeri Bakanlığın www.icisleri.gov.tr internet adresinde ilan edilerek ayrıca duyurulacaktır. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan ilanlar tebligat hükmünde olup ilgili adaylara ayrıca yazı ile bildirimde bulunulmayacaktır.

Sözlü sınav günü başvuru belgelerini teslim etmeyen adaylar ile belgeler üzerinde yapılan incelemede şartları taşımadığı tespit edilen adaylar, Giriş(Sözlü) Sınavına alınmayacaktır.

SÖZLÜ MÜLAKATLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

İl gruplarına göre bölgesel sözlü sınav yerlerine ait Ek-2 sayılı tabloda, iller gruplandırılarak, her grup illerin hizalarında sözlü sınav yerleri belirtilmiştir. Adaylar İş Talep Formunda tercih ettikleri İl için Ek-2 sayılı tabloda, o ilin yer aldığı grubun hizasında gösterilen bölgesel sınav yerindeki ilde sınava katılacaklardır.

Sözlü sınavlar, bölgesel olarak 7 ilde 3 TEMMUZ 2017 tarihinde eş zamanlı olarak başlayacak olup sınavlar il gruplarına göre belirlenmiş sınav yerindeki bölgesel sınav komisyonlarınca yapılacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi, sınav yerleri, sınav tarihleri ve ilgili diğer bilgiler 8 HAZİRAN 2017 tarihinde Bakanlığın www.icisleri.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Adayların sınav saatinden en az yarım saat önce sınava girecekleri Bölgesel Sınav Komisyonunun bulunduğu sınav yerinde hazır bulunmaları ve yanlarında onaylı kimlik belgelerinden(Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya geçerlilik süresi bitmemiş pasaport) herhangi birini yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Söz konusu belgeleri ibraz edemeyen adaylar sınava alınmayacak olup bu adaylar konu ile ilgili olarak herhangi bir hak talebinde bulunamayacaklardır.

MÜLAKATTA HANGİ SORULAR SORULACAK?

Genel Yetenek, Genel Kültür, Anayasa, İdare Hukuku, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi ile İçişleri Bakanlığının görev alanına giren konulardan oluşur.

SINAVLAR HANGİ İLLERDE GERÇEKLEŞECEK?

Giriş(Sözlü) Sınavlarının yapılabilmesi için; Bakanlık merkez teşkilatında Bakanlık Merkez Sınav Komisyonu ile taşra teşkilatında yedi(7) bölgeye ayrılan ve Ek-2 sayılı listede bölgesel sınav yeri olarak belirtilen yedi (7) İl’de Bölgesel Sınav Komisyonları, İçişleri Bakanlığı tarafından görevlendirilecek bir (1) başkan ve dört (4) üyeden oluşur. Giriş(Sözlü) Sınavları; Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Trabzon, Diyarbakır ve Erzurum ilinde oluşturulan İl Merkezli Bölgesel Sınav Komisyonunca toplam 7 İl’de yapılacaktır. Sadece İstanbul ilinde KPSSP3 ve KPSSP93 puanlarına göre ayrı ayrı değerlendirme yapmak üzere iki sınav komisyonu oluşturulmuştur.

Adaylar İş Talep Formunda tercih ettikleri ilin bulunduğu grubun hizasında gösterilen ilin sınav komisyonunca, Giriş(Sözlü) Sınavına tabi tutulacaktır

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.