Adalet Bakanlığı 1560 sözleşmeli, 23 kadrolu Zabıt Katibi Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı, daha önceden sinyallerini verdiği zabıt katibi alımı ayrıntılarını geçtiğimiz gece yani 19 Ağustos 2016'da ilan etti.

Adalet Bakanlığı 1560 sözleşmeli, 23 kadrolu Zabıt Katibi Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı, daha önceden sinyallerini verdiği zabıt katibi alımı ayrıntılarını geçtiğimiz gece yani 19 Ağustos 2016'da ilan etti.

20 Ağustos 2016 Cumartesi 14:10
Adalet Bakanlığı 1560 sözleşmeli, 23 kadrolu Zabıt Katibi Alımı Yapıyor!

Adalet Bakanlığı, bünyesinde istihdam etmek üzere tam olarak 1560 sözleşmeli, 23 kadrolu Zabıt Katibi Alımı yapmaya hazırlanıyor.

Bakanlık, çok fazla sayıda personel alımı yapacak olup, aynı şekilde çok sayıda da zabıt katibi alacaktır. Sınav ile yapılacak olan alımlar kapsamında çok farklı pozisyonlarda personel alımı yapılacak olan kurum, adayların lise mezunu olmasını yeterli buluyor. 

Adalet Bakanlığı'nın zabıt katibi alımları için şartları;
*Türk vatandaşı olmak,
*İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 29 Ağustos 2016 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak ve merkezî sınavın  yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak,
*Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
*657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,
*657 sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı
yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
*Kamu haklarından mahrum olmamak,
*Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. 

Özel Şartlar:
*Fakülte veya yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet meslek yüksekokulları, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesi veya diğer lise ya da dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.
*Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya en son başvuru tarihi itibariyle Millî Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak
*Uygulama sınavından en az bir hafta önce Bakanlık internet sitesinde ilan edilecek yazılı metinler arasından, sınav sırasında her bir grup için komisyon tarafından çekilecek kura sonucu belirlenen ve adaylara yazılı olarak verilen bir metinden daktilo veya bilgisayar ile üç dakikada yanlışsız en az doksan kelime yazmak, 
Adayların uygulama sınavında yanlışsız olarak en az doksan kelime yazıp yazmadıkları tespit edilirken; verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

Adalet Bakanlığı Lise Mezunu zabıt katibi Alımına başvurular 22 Ağustos 2016 Pazartesi günü başlayıp, 05 Eylül 2016 Pazartesi günü mesai saati bitimine kadar devam edecek.

Kpss.web.tr

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.