2016 Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı, 2016 yılında 3103 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.

2016 Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanı

Sağlık Bakanlığı, 2016 yılında 3103 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.

14 Nisan 2016 Perşembe 22:41
2016 Sağlık Bakanlığı Personel Alım İlanı
 Sağlık Bakanlığı, 2016 yılında 3103 sözleşmeli personel alacağını duyurdu. Detaylar haberimizde.

Sağlık Bakanlığı milyonlarca aday tarafından beklenen sözleşmeli personel alım ilanını duyurdu.Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden yapılan açıklama göre 2016 yılındaki başvurularda 3103 personel alım ilanı yapılacağını duyurdu. Sözleşmeli Personel alımı olacağını ve adayların kısa sürede başvuruların yapılmasını istedi. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklam göre; Bizim başkanlığımıza bağlı kuruluşlarda Taşra Teşkilatında çalışmak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/b maddesine göre, Ortaöğretim,Ön Lisans ve Lisans olmak üzere 3 farklı sözleşmeli Sağlık personeli alacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlı 3103 Sözleşmeli personel alınacağı duyurdu. ÖSYM aracılığıyla başvuruların yapılacağı ve başvuru tarihleri açıkladı. Sağlık Bakanlığından yapılan açıklama göre; Sağlık Personeli alım ilanı şu şekilde.Sağlık Bakanlığı alacağı Sözleşmeli Personel 3100 Sözleşmeli Personel ücretlerinin yönetim bütçesindne karşılanacağını duyurdu. Tercihlerin 12-18 Nisan tarihleri arasında yapılması gerketiğini açıklayan ve AİS ÖSYM internet sitesi üzerinden ilan edilecek. ÖSYM şifresi alarak Personel başvurularında bulunabilirsiniz. Eskisi gibi Posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecek ve sadece ÖSYM AİS adresinden başvurular yapılabilecek. KPSS - 2016/3 Tercih kılavuzuna göre yerleştirmeler yapılacak ve adayların başvuruları KPSS 2016/3 göre yapmaları istendi. ÖSYM AİS sistemiyle yapılacak başvuruları internet gönderildiği ve Danıştay 12. Daire Başkanlığı kararı gereceğinde kadroları tercih etme haklarının olduğunu mezun olmayanların tercih ettikleri gün itibariyle mezun olmaları gerektiği açıklandı.

Resmi Sağlık Bakanlığı açıklaması;

1. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Taşra Teşkilatında istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre ortaöğretim, ön lisans, ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır. Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sözleşmeli pozisyonlarda çalışacakların ücretleri merkezi yönetim bütçesinden karşılanacaktır.

2. Adaylar tercihlerini, 12-18 Nisan 2016 tarihleri arasında, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ÖSYM tarafından ilan edilecek kılavuzda yer alan kurallara göre, şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır. ÖSYM'ye posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır. Tercih süresi uzatılmayacaktır. KPSS-2016/3 Tercih Kılavuzuna göre yapılacak yerleştirmeye başvuracak adayların kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

3. Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM'ye internetle gönderildiği gün itibarıyla, sınava girilen öğrenim düzeyindeki bir okuldan veya programdan (Danıştay 12. Daire Başkanlığının kararı gereğince alt öğrenim düzey(ler)indeki kadroları tercih hakkı bulunan adayların, sınava girdikleri üst öğrenim düzeyinde mezun olamasalar da, tercih ettikleri alt öğrenim düzey(ler)indeki kadroların gerektirdiği alan/programdan tercihlerin ÖSYM'ye internetle gönderildiği gün itibarıyla mezun olmaları gerekmektedir.) mezun olunması zorunludur. Tercihlerin internetle ÖSYM'ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile atamaları yapılmayacaktır.4. Sağlık Fizikçisi, Odyolog, Dil ve Konuşma Terapisti ve Perfüzyonist pozisyonlarında tercih yapmak isteyen adayların 05.04.2016 tarihine kadar mutlak suretle Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Anılan Başkanlığın 24/07/2014 tarihli duyurusuna istinaden daha önce başvuru yapmış ve bilgileri alınmış adayların tekrar başvurmalarına gerek yoktur.

5. Yerleştirme sonuçlarının ÖSYM tarafından ilan edilmesini müteakip, adayların göreve başlamak üzere başvuruda bulunacakları tarihler, istenen belgeler ve diğer bilgiler Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı pozisyonlarına yerleşenler için http://www.yhgm.saglik.gov.tr Türkiye Halk Sağlığı Kurumu taşra teşkilatı pozisyonlarına yerleşenler için http://www.thsk.gov.tr ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatı pozisyonlarına yerleşenler için http://www.tkhk.gov.tr internet sayfalarından ayrı ayrı duyurulacaktır.

6. ÖSYM tarafından tercihine yerleştirilenlere Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşları tarafından göreve başlama işlemleri için herhangi bir belge gönderilmeyecektir.

7. Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya bu kılavuzdaki pozisyonlara yerleştirilmek üzere tercih yapanlar hakkında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinde (*) ve 6/6/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında (**) yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.  

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinde yer alan hüküm:

"...Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.

" Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin 3 ve 4 üncü fıkralarında yer alan hükümler:

"3.Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemez.

4. Sözleşmesini;

a) Kısmi zamanlı veya proje süresi ile sınırlı çalışanlardan,

b) Ek 4 üncü madde çerçevesinde unvan değişikliği yapanlardan,

c) Eş veya sağlık durumu nedeniyle yer değişikliği talebinde bulunmakla beraber; geçiş yapacağı hizmet birimi bulunmaması, birim bulunmakla beraber o birimde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunmaması veya en az bir yıllık fiili çalışma şartını karşılayamaması nedenlerinden herhangi birine bağlı olarak, Ek 3 üncü maddenin (b) veya (c) bendi hükmü kendilerine uygulanamayanlardan, tek taraflı feshedenler, bir yıllık süre şartına tabi tutulmadan yeniden istihdam edilebilirler."

Resmi açıklama ilan Başvuru tarihlerinden sonra herhangi bir başvurunun kabul edilmeyeceğinin altı çizildi. Tercih işlemlerini internet üzerinden gerçekleştiren sağlık personelleri için duyurma işlemleri, yhgm.saglik.gov.tr adresinden, thsk.gov.tr adresinden, tkhk.gov.tr adresinden gerçekleştirilecektir.


Bu ve bunun gibi en güncel personel alımları haberlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.


Son Güncelleme: 14.04.2016 22:46
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.