2016 PTT Personel Alımı İlanı

2016'da PTT, yeni alacağı personeller için, personel alım ilanı duyurdu. Peki PTT, hangi iş alanlarına ne kadar kişi alacak ? Detaylar haberimizde.

2016 PTT Personel Alımı İlanı

2016'da PTT, yeni alacağı personeller için, personel alım ilanı duyurdu. Peki PTT, hangi iş alanlarına ne kadar kişi alacak ? Detaylar haberimizde.

08 Nisan 2016 Cuma 09:29
2016 PTT Personel Alımı İlanı
 2016'da PTT, yeni alacağı personeller için, personel alım ilanı duyurdu. Peki PTT, hangi iş alanlarına ne kadar kişi alacak ? Detaylar haberimizde.


PTT personel alım işlemlerini genellikle şubat Ayında başlatmaktadır. 2016 Şubat ayında personel alımı için çıkılacaksa ilgili duyuruyu ay içerisinde PTT İK'dan yapılacaktır.  PTT personel alımını KPSS puan üstünlüğüne göre yapmaktadır. Adaylarda  önlisans uluslararası taşımacılık ve lojistik, posta hizmetleri, lojistik yönetimi, uluslararası lojistik, kargo hizmetleri, uluslararası taşımacılık yönetimi ve lojistik mezunu olma şartını aramaktadır. Adaylar sözlü sınava yani mülakata tabi tutulmaktadır.

Mühendis, Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Makine, Elektrik ve İnşaat, Mimar, Avukat, Gişe ve Büro Görevlisi, Dağıtıcı, Tekniker, Bilgisayar, Elektrik, Makine, İklimlendirme-Soğutma ve İnşaat unvanlı "İdari Hizmet Sözleşmeli Personel"alınacaktır.

PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı) Personel Alımını Ne Zaman Yapacak? Kaç kişi alınacak?

2600 civarı personel alınması bekleniyor. Bu sayı son dakikada yükselebilir veya azalabilir. Şuanki rakamlar 1200 tane gişe görevlisi, 1000 tane dağıtıcı ve400 civarı teknik personel alınması şeklinde.


Alım ne zaman olur?

Yönetmelik değişikliğinin 2 hafta içinde sonuçlanması ve Ocak sonu (veya Şubat başı) gibi alım ilanının verilmesi planlanıyor.


GENEL ŞARTLAR 

a) 29/5/2009 tarihli ve 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanununun 28 inci maddesi kapsammda yer alanlar ile PTT'nın yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç olmak üzere Türk vatandaşı olınak. 

b) Onsekiz yaşım tamamlamış ve otuzbeş yaşından gün almamış olınak. 

c) Kamu haklarından yasaklı bulunmamak. ç) 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile: kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasma fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak. 

d) Askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağma gelmemiş olmak veya askerlik çağma gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya erteletmiş olmak. 

e) Yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek beden veya akıl hastalığı bulunmadığım resmi sağlık kurulu raporu ile belgelemek.

f) Başka kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak. 

g) Atanacağı pozisyon için ekli listede belirtilen öğrenim şartına haiz olmak. 

ğ) Mühendis, mimar, avukat ve tekniker pozisyonları için yapılacak sözlü sınavlarda başarılı olınak.

h) Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak. 

ı) Daha önce çalıştıkları kamu kurum veya kuruluşlarından disiplin cezası ile işten çıkarılmış olmamak.

ÖZEL ŞARTLAR

a) Mühendis olarak atanabilmek için; 

1) Fakültelerin ekli listede belirtilen mühendislik bölümlerinden mezun olmak, 

2) Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak, (Bilgisayar, Elektrik-Elekfronik, Elektrik, İnşaat ve Makine branşlarında mühendis alınacaktır.) (Bilgisayar ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği branşlarında alınacak Mühendisler için ayrıca, son 5 yıl içerisinde KPDS/YDS sınavlarından İngilizce "D" düzeyinde puan almış olmak şartı aranacaktır.) 

b) Mimar olarak atanabilmek için;
 
1) Fakültelerin Mimarlık bölümlerinden mezun olmak, 

2) Yapılacak sözlü sınavda başarılı olmak, 

c) Avukat olarak atanabilmek için; 

1) Hukuk Fakültesi mezunu olmak, 

2) Avukatlık ruhsatım alınış olmak. 

3) Yapılacak sözlü sınavda başarılı olınak, 

ç) Tekniker olarak atanabilmek için; 

1) En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların, ekli listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. 

2) Yapılacak sözlü sınavda başarılı olınak, 

d) Gişe görevlisi olarak atanabilmek için;
 
1) En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının,] ekli listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

e) Dağıtıcı olarak atanabilmek için; 

1) En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların, ekli listede belirtilen bölümlerinden mezun olmak. 

2) Her türlü iklim ve yolculuk koşullarında posta dağıtım işlerini yaya şekilde yapabilecek derecede sağlıklı olduğunu, erkeklerde en az 1.68 cm, bayanlarda en az 1.60 cm boyunda olduğunu, kilo ile boy arasmdaki farkm 15'den fazla olmadığım sağlık kurulu raporu ile belgelemek. 

3) En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

f) 2012 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına giımiş olmak. 

g) Başvuru işlemlerinde 2012 yılı KPSS sınavına girmiş Lisans mezunları için (KPSS P3), Önlisans mezunları için (KPSS P93) puanı kullanılacaktır. ğ) Dağıtıcı başvurusu için (KPSS P93) puanı en az 50.00, Tekniker başvurusu için (KPSS P93) puanı en az 70.00. Gişe görevlisi başvurusu için (KPSS P3) puanı en az 70.00, Mühendis, mimar ve avukat başvurusu için (KPSS P3) puanı en az 75.00 olmalıdır.

NOT: Denkliği YÖK tarafından kabul edilmiş yurtdışındaki okulların ilgili bölümlerinden mezun olanlar da başvurabilecektir.

Bu ve bunun gibi en güncel personel alımı haberlerine sitemizden ulaşabilirsiniz.
Son Güncelleme: 08.04.2016 09:28
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.