KPSS Menü
Sponsorlu Reklam

KPSS Hakkında Bilgiler


'Göç İdaresi Genel Müdürlüğü' 3005 personel alacak Haberi
Geri Dön

'Göç İdaresi Genel Müdürlüğü' 3005 personel alacak

'Göç İdaresi Genel Müdürlüğü' 3005 personel alacakİçişleri Bakanlığı bünyesinde ?Göç İdaresi Genel Müdürlüğü? kuruldu. Genel Müdürlüğe çeşitli unvanlarda 3005 adet kadro ihdas edil

Kurum personelinin istihdamı ile ücret, mali ve sosyal haklarının belirlenmesi 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararname çerçevesinde olacak.
Bugün yürürlüğe giren ?Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu? ile kurulan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü; göç alanına ilişkin politika ve stratejileri uygulamak, bu konularla ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak, yabancıların Türkiye?ye giriş ve Türkiye?de kalışları, Göç alanına ilişkin politika ve stratejileri uygulamak, bu konularla ilgili kurum ve kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlamak, Türkiye?den çıkışları ve sınır dışı edilmeleri, uluslararası koruma, geçici koruma ve insan ticareti mağdurlarının korunmasıyla ilgili iş ve işlemleri yürütmek amacıyla kuruldu.

Yönetim kadroları MİAH Sınıfından olacak

Kurumun yönetim kademesinde  1 Genel Müdür, 2 Genel Müdür Yardımcısı, 11 Daire Başkanı ve 1 Hukuk müşaviri görev yapacak. Bunlardan Genel Müdür, Genel Müdür Yardımcısı, Göç Politika ve Projeleri Dairesi Başkanı, Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı, Dış İlişkiler Dairesi Başkanı, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı kadrolarında mülkî idare amirliği hizmetleri sınıfından; Yabancılar Dairesi Başkanı, Uluslararası Koruma Diresi Başkanı, İnsan Ticareti Mağdurlarını Koruma Dairesi Başkanı, Bilgi Teknolojileri Dairesi Bakanı, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı, Eğitim Dairesi Başkanı ve I.Hukuk Müşaviri ise genel idare hizmetleri sınıfında istihdam edilecek.

Merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatı olacak

Merkez ve yurt dışı teşkilatı dışında, 81 ilde kurulacak İl Göç İdaresi Müdürlüğü ve 148 ilçede kurulacak İlçe Göç İdaresi Müdürlüğü tarafından faaliyetlerini yürütecek olan Göç İdaresi Genel Müdürlüğü?nün merkez teşkilatında 365, taşra teşkilatında 2540 ve yurtdışı teşkilatında da 100 olmak üzere toplam 3005 kişi istihdam edilecek.

Yurtdışı teşkilatında 15 Göç Müşaviri ve 85 Göç Ataşesi görev yapacak.

Taşra teşkilatında toplam 15 adet ??İnsan Ticareti Mağdurları Sığınma Evi? de kurulacak.

Kurum personeli, ücret mali ve sosyal haklar bakımından 657 sayılı Kanuna tabi olacak.

Kariyer uzman çalıştırılacak

Yeni kurulan Genel Müdürlük merkezde ?Göç Uzmanı?, taşrada da ?İl Göç Uzmanı? ve bunları yardımcılarını da istihdam edecek. Ayrıca Kurum merkez teşkilatında Mali Hizmetler Uzmanı ve yardımcıları da görev yapacak.

-Göç uzmanı

105 Adet Göç Uzmanı ve 100 adet Göç Uzman Yardımcısı kadrosu ihdas edildi. Göç Uzmanı ve Uzman Yardımcılarının ücretleri, 666 sayılı KHK ile getirilen ücret ve tazminat göstergesine göre belirlenecek. Buna göre;  9 uncu derecenin 1 inci kademesinden göreve başlayacak olan ve hizmeti bulunmayan, bekar ve çocuksuz bir Göç Uzman Yardımcısı, 2013 yılı ilk 6 ayı için geçerli katsayılara göre aylık 2.989,75 TL Net ücret alacaktır.

-İl göç uzmanı

148 İlçeye ise İlçe Göç İdaresi Müdürü atanacak. İl teşkilatlarında görev yapmak üzere 730 adet İl Göç Uzmanı ve 950 adet İl Göç Uzman Yardımcısı istihdam edilecek. Bu personelin ücreti 657 sayılı Kanun hükümlerine göre belirlenecek.

Buna göre; 9 uncu derecenin 1 inci kademesinden göreve başlayacak olan ve hizmeti bulunmayan, bekar ve çocuksuz bir İl Göç Uzman Yardımcısı, 2013 yılı ilk 6 ayı için geçerli katsayılara göre aylık 2.392,37 TL Net ücret alacak.

Kurumdaki kadro unvanları

-Kurumun merkez teşkilatında, yönetim kadroları ve  kariyer uzman kadroları dışında şu unvanlı kadrolar bulunacak:

Çözümleyici

Programcı

Mütercim

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

Memur

Sekreter

Şoför

Hukuk Müşaviri

Avukat

Mühendis

İstatistikçi

Sosyolog

Sosyal Çalışmacı

Psikolog

Hizmetli

-Kurumun taşra teşkilatında; İl Göç İdaresi Müdürü, İlçe Göç İdaresi Müdürü ve  kariyer uzman kadroları dışında şu unvanlı kadrolar bulunacak:

Merkez Müdürü

İnsan Ticareti Mağdurları Sığınma Evi Müdürü

Çözümleyici

Programcı

Mütercim

Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni

Memur

Şoför

Avukat

Sosyolog

Sosyal Çalışmacı

Psikolog

Hizmetli

Geçici görevli personel sayısı 900 kişiye ulaşabilecek

Genel Müdürlüğün görev alanıyla ilgili konularda çalıştırılmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarının personeli, kendilerinin ve kurumlarının muvafakatiyle Genel Müdürlükte geçici olarak görevlendirilebilecek. Görevlendirme, personelin aylık, ödenek, her tür zam ve tazminatlar ile diğer mali ve sosyal hak ve yardımları kendi kurumlarınca ödenmek kaydıyla yapılacak. Bu şekilde görevlendirilen personel, kurumlarından aylıksız inli sayılacak. Görevlendirilecek personelin sayısı, mevcut personelin yüzde otuzunu aşamayacak.

Kanun Metni ve Kurum kadroları için tıklayınız?
>>>2015 KPSS YAYINLARINDA GÖRÜLMEMİŞ İNDİRİMLER İÇİN TIKLAYINIZ!!!


NOT:Lütfen Büyük harflerle başlık açmayınız.Büyük harflerle mesaj yazmayınız.
[Not:Forum üyeliginizle de giris yapabilirsiniz.]
[Not:Yorum yazmak için üye olmak zorunda degilsİniz , dilerseniz misafir olarak da yorum yazabilirsiniz.]
Kullanıcı Adi :
Şifre :

Yeni Üyelik Kayıp Şifre
Merhaba Misafir olarak yorum yaziyorsunuz.
BASLIK:

YORUMUNUZ:* tHTML, LAMP ve SPA gibilerin aksine Ajax kendi basina bir teknoloji degildir, ancak terim birçok teknolojinin bir bütün olarak kullanildigini ifade eder.


Son Eklenen Haberler

MEB, okullarda e-sınav uygulamasını tanıttı

MEB, okullarda e-sınav uygulamasını tanıttı

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Muhterem Kurt, Başkent Öğretmenevi'nde, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülen "e-sınav"lara ilişkin basın toplantısı düzenledi. Bakanlık olarak, teknolojik değişimi yakalamak için etkili ve kapsamlı çalışmalar yürüttüklerini, Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerler Sınavı'nı (MTSK) Haziran 2011'...

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilecek

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilecek

Sağlık çalışanlarının uzun zamandır sürdürdükleri yıpranma payı hakkı için açıklama yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş Bakanlar Kurulunda alınacak karar sonrasında 450 bin personele yıpranma payının verileceğini belirtti.   Sağlık çalışanlarının lisans tamamlama ve yıpranma payı konusunda taleplerinin olduğunu belirten Metin Memiş bu iki konunun sağlık personeli için çok önemli olduğunu söyledi...

SGK Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değişti

SGK Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği değişti

Sosyal Güvenlik Kurumu Personeli Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 28 Şubat 2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İşte haberin detayları... 28 Şubat 2015 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 29281 YÖNETMELİK Sosyal Güvenlik Kurumundan: SOSYAL GÜVENLİK KURUMU PERSONELİ ATAMA VE YE...

Yeni Kimlik Kartları Geliyor

Yeni Kimlik Kartları Geliyor

Kpss.web.tr Özel Haber - İlk nüfus cüzdanlarımızın dağıtıldığı 1976 yılından beri ilk defa kimlik kartlarımız değişiyor. Avrupa Birliği standartlarında hazırlanan yeni kimlik kartları çok maharetli. En başta göze çarpan özelliği boyutu. Eski uzun ve pvc kaplı kimliklerimizin yerine, üniversitelerde kullanılan kimliklere ve ehliyetlere benzer boyutta, yenileri üretiliyor. İlk e...

Nabi AVCI'dan Atanamayan Öğretmen Sorununa Çözüm Önerisi

Nabi AVCI'dan Atanamayan Öğretmen Sorununa Çözüm Önerisi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, atanamayan öğretmenlerin 500 bine yaklaştığını belirtti ve "Problemin sürmemesi için eğitim fakültelerinin bir bölümü kapatılmalı" dedi. Bab-ı Ali Toplantıları'nın 123.'sü Mektebim Okulları'nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın onur konuğu olduğu toplantı "Türk Eğitim Sisteminde Hedeflenen Dönüşüm ile Rekabetçi Gl...


    Kpss.web.tr'yi Şimdi Google'da Beğen, Arama Sonuçlarında En İyi Sonuçları Daha Kolay Bul!


İletişim | © 2015.kpss.web.tr
kpssSitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Gizlilik Politikası