PTT 2500 Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak! PTT Memur Alımı Hangi Pozisyonlar İçin Yapılacak

PTT'den son dakika bir müjdesi geldi ve 2017 yılında alınacak memur sayısının 2 bin 500'e çıkarıldığını duyurdu. Buna göre PTT 2017 yılında 2 bin 500 memur alımı daha yapacağı öğrenildi.

PTT 2500 Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak! PTT Memur Alımı Hangi Pozisyonlar İçin Yapılacak

PTT'den son dakika bir müjdesi geldi ve 2017 yılında alınacak memur sayısının 2 bin 500'e çıkarıldığını duyurdu. Buna göre PTT 2017 yılında 2 bin 500 memur alımı daha yapacağı öğrenildi.

19 Mayıs 2017 Cuma 23:34
PTT 2500 Personel Alım İlanı Ne Zaman Yayınlanacak! PTT Memur Alımı Hangi Pozisyonlar İçin Yapılacak

Bilindiği üzere Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesinde yer almakta olan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT) 2017 yılında 2 bin 500 kişilik memur alımı yapması bekleniyordu. 2 bin 250 kişilik memur alımı iki atama ile tamamlandı.

Bu sene 250 kişilik daha alımın yapılması beklenirken PTT'den son dakika bir müjdesi geldi ve 2017 yılında alınacak memur sayısının 2 bin 500'e çıkarıldığını duyurdu. Buna göre PTT 2017 yılında 2 bin 500 memur alımı daha yapacağı öğrenildi.

MÜJDELİ HABER DUYURULDU

 PTT'nin 250 memur alımı yapması beklenirken Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama ile 2 bin 500 kişilik alımın daha yapılacağının kamuoyuna duyurulması heyecan yarattı.

2017 YILINDA 5 BİN KİŞİLİK MEMUR ALINACAK

PTT bilindiği üzere Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tarafından yapılan açıklama ile 2 bin 500 kişilik memur alımı yapacağı biliniyordu. Bu alımın 2 bin 250 kişilik bölümü tamamlandı. Bu alımın ardından Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama ile 2 bin 500 kişilik memur atamasının daha yapılacağı öğrenildi. Kısaca PTT 2017 yılında toplam 5 bin memur ataması yapmış olacak. 2023 yılına kadar ise PTT'de ki memur sayısının toplam 100 bine çıkarılacağı duyuruldu. PTT bünyesinde toplam 40 bin memur bulunuyor ve 2023'e kadar ise toplam 60 bin kişilik memur alımı yapılacak.

PTT'nin Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan açıklamasına göre 2017 yılında 2 bin 500 memur alımı yapması bekleniyordu ancak PTT tarafından yapılan açıklama ile sayının 5 bine çıkarıldığı duyuruldu. Buna göre PTT 2017 yılında toplam 2 bin 500 memur alımı yapmış olacak.

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama ile PTT'nin 2017 yılında 2 bin 500 memur ataması daha yapacakları belirtildi. 2017 yılında toplam 5 bin kişilik atama yapılmış olacak.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN ALIM YAPILACAK

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama ile 2 bin 500 kişilik memur atamasının daha yapılacağı belirtildi. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak. Buna göre alımların yine dağıtıcı, büro memuru ve gişe memuru kadroları için yapılması beklenmektedir. Önce ki alımlarda dağıtıcı kadrosu için belirlenmiş önlisans bölümleri ve gişe, büro memuru kadroları için ise belirlenmiş lisans bölümlerinden mezun olunması isteniyordu.
 
ATAMA İZNİ ALINDI

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama da gerekli izinlerin alındığı ve 2017 yılı sonuna kadar toplam 2 bin 500 kişilik memur ataması yapacakları duyuruldu. PTT memur ataması ilanı yayımlandığında sizlere bilgi vereceğiz.


PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, 2023'e kadar PTT'nin 40 bin olan çalışan sayısını 100 bine çıkaracaklarını, 4 bin 500 olan işyeri sayısını da 15 bine yükselteceklerini belirtti.

Bozgeyik, "Böylece hangi yöne gidilirse gidilsin 20 dakika bir PTT işyerine ulaşılacak" dedi.

Bozgeyik, PTT Yönetim toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, PTT ailesinin ülkenin dört bir köşesinden gelen 81 ilin CEO'larının bir araya geldiği yılın ikinci değerlendirme toplantısında, şirketin muhasebe, planlama ve icraatlarının değerlendirmesinin yapılacağını söyledi.

İleriye atılacak adımların konuşulacağı toplantının stratejik bir önem taşıdığını dile getiren Bozgeyik, "Biz bu toplantıları yaparken şirketin dünya markası olma hedefini, nerede olduğumuzu gözden geçiriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve Bakanımızın koyduğu hedefler ve ülkenin geldiği noktadaki adımlar, çalışma programının içindeki ana stratejiyi oluşturuyor" diye konuştu.

"HEDEFİMİZ PTT'NİN DÜNYA MARKASI OLMASI"

Geçen yıl kendisine emanet edilen PTT'nin, Türkiye'deki ekonomik gelişmelerin olumsuzluğuna rağmen daha da ileriye taşınması için gayret gösterdiklerine dikkati çeken Bozgeyik, geçen yıl PTT'nin yüzde 17,8 büyüdüğünü ve karının yüzde 30 arttığını kaydetti.

Posta, bankacılık, E-ticaret alanında çalışan PTT'nin dünya markası olması hedefinin konulduğunu anımsatan Bozgeyik, bu amaçla atılan ilk adım olarak Bakanlar Kurulu Kararı ile PTT'ye yurt içinde ve dışında şirket kurma ve ortak olma yetkisinin verildiğini ve PTT'nin dünya markası olması önündeki kapının açıldığını söyledi.

PTT Genel Kurulu'nda 15 şirket kurulması için karar alındığını, ödenmiş sermayesinin 5 milyar liraya çıkarıldığını anlatan Bozgeyik, sigorta şirketi kurulması için çalışma yaptıklarını bildirdi.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.