KYK Personel Alımı Devam Ediyor Mu? Şartlar Nelerdir?

KYK'nın 2016 yılı içerinde yapacağı personel alımları hakkında geniş bilgilere sitemizdeki bu haberden ulaşabilirsiniz.

KYK Personel Alımı Devam Ediyor Mu? Şartlar Nelerdir?

KYK'nın 2016 yılı içerinde yapacağı personel alımları hakkında geniş bilgilere sitemizdeki bu haberden ulaşabilirsiniz.

03 Mayıs 2016 Salı 22:21
KYK Personel Alımı Devam Ediyor Mu? Şartlar Nelerdir?
 KYK'nın 2016 yılı içerinde yapacağı personel alımları hakkında geniş bilgilere sitemizdeki bu haberden ulaşabilirsiniz.

KYK yeni personel alımı. Kredi yurtlar Kurumu 1403 Personel Alımı yapacak. Gençlik ve spor Bakanlığı, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından sözlü sınavla 1403 adet yurt yönetim personeli alacaktır. Kredi yurtlar Kurumu Personel Alımı yapacak.Alınacak personel değişik illerde, taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere “Söleşmeli personel” olarak en az Lisans düzeyinde olmak üzere 2014 KPSS B grubu, ve KPSS P3 ile, illerde belirlenen boş kontenjanlara göre 842’si kadın ve 561’i erkek olmak üzere toplam 1403 adet Yurt Yönetim Personeli alınacaktır. Personel alımları sözlü sınavla yapılacaktır. Kredi yurtlar Kurumu Personel Alımı

Alımların düzenlendiği illerde eğer sınava giren kadın personel sayısı ya da erkek sayısı veya sınavı kazanan kadın/erkek sayısı kontenjandan az ise boş olan yerlere diğer cinsiyet kontenjanından eklenebilecektir. Örneğin adana ilinde 30 kadın yönetici adayına ihtiyaç olup da sınava giren kadın sayısı ya da kazanan sayısı 30’un altında ise kalan kontenjan erkek adaylardan sağlanabilecektir. Tersi durumda da aynı şey geçerlidir.

ÜCRET
Kredi yurtlar Kurumu Personel Alımı ile ilgili ücret, alınacak ücret hizmet yılına bağlı olarak değişecek olup 5 yıldan az hizmeti olanlar için aylık ücret (Brüt mü Net mi belli değil) aile yardımı hariç 2.150 TL olacağını bildiriyorlar.

KPSS P3 puanı en yüksek adaylardan başlamak üzere her il için boş kontenjanın 4 katı aday sınava çağrılacak. Eğer son sıradaki adaylarda puan eşitliği varsa bu adayların tümü sınava çağrılacak.

Çalışma şartları ile ilgili olarak, yurt Müdürlüklerinde 24 saat zaman dilimi esas alındığından her il için, oradki yönetimin kendisinin belirleyeceği vardiya/saat diliminde çalıştırılmak üzere personel alımı yapılacaktır.

KREDİ YURTLAR KURUMU SINAVA BAŞVURU ŞARTLARI
a) Türk vatandaşı olmak,b) Adli sicil olarak kamu haklarından mahrum bulunmamak,c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,
ç) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6’ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adaylar sınava başvuru yapamayacaklardır),

d) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,e) Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak,f) Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak,g) 5-6 Temmuz 2014 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
KREDİ YURTLAR KURUMU SINAV NASIL BAŞVURULUR, YERİ, TARİHİ VE SINAVA GİRİŞ
Adaylar için başvuru tarihi 1 Nisan gece saat 23.59’a kadar olup bu zaman diliminde Gençlik ve Spor Bakanlığı Personel Alımı İnternet Başvuru Sistemi üzerinden elektronik ortamda yapacaklardır. Kredi yurtlar Kurumu Personel Alımı için Elektronik ortamda başvuru formu doldurulmadan yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Adayların vesikalık resim yüklerken dikkat etmeleri gereken en önemli husus, 6 aydan önce çekinmiş vesikalık resim olması ve yüzlerinin net görünebilecek şekilde olmasıdır.

KYK SINAVA BAŞVURU İÇİN
Kredi ve yurtlar Kurumu Sınava başvuru ve bilgi edinmek için aşağıdaki Link'i tıklayabilirsiniz.

SINAVA BAŞVURU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Adaylar başvuru formunda görev yapmak istedikleri ili belirteceklerdir. Her aday sadece bir il tercihinde bulunabilecek ve sıralamaya girmesi durumunda başvuruda bulunduğu il için sınava alınacaktır.

Sözlü sınavlar aşağıda belirtildiği şekilde on altı il merkezinde 02/05/2016 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak olup, sınava girmeye hak kazanan adaylar hangi il için başvurmuşlarsa o ilin karşısında yer alan sınav yerinde sınava gireceklerdir;
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.