1 Mayıs'da Kapalı Olan Yollar

Sabah saatlerinde işçi bayramı sebebiyle kapalı olacak yollar nereler olacak haberimizin ayrıntılarından bulabilirsiniz.

1 Mayıs'da Kapalı Olan Yollar

Sabah saatlerinde işçi bayramı sebebiyle kapalı olacak yollar nereler olacak haberimizin ayrıntılarından bulabilirsiniz.

01 Mayıs 2016 Pazar 02:41
1 Mayıs'da Kapalı Olan Yollar
Sabah saatlerinde işçi bayramı sebebiyle kapalı olacak yollar nereler olacak haberimizin ayrıntılarından bulabilirsiniz. 

1 Mayıs'ta hangi yollar kapalı olacak hemen herkesin cevabını öğrenmek istedikleri sorular arasında yer alıyor. Bugün 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde bazı yollar trafiğe kapalı olacak. Peki, 1 Mayıs'ta kapalı olan yollar hangileri? 15 bin polisin görev yapacağı pazar günü trafiğe çıkacak olanların dikkat etmeleri gerekiyor. İstanbul Emniyet'i bu yıl dört kademeden oluşan bir güvenlik önlemi alıyor, Bu yılki 1 Mayıs kutlamalarının İstanbul'da Bakırköy'deki miting alanında yapılacak olmasından dolayı 6 bin polis güvenliği sağlayacak, dedektörler ve özel eğitimli köpekler alanda olacak, yarın trafiğe çıkacak TOMA sayısı ise 120 olacak. İstanbul'da 1 mayıs günü hangi yollar kapalı? Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları için, hükümet ve sendikaların anlaştığı İstanbul'da 1 Mayıs Bakırköy Halk Pazarı'nda kutlanacak ancak yine Taksim'e çıkan yollar kapanacak. 1 Mayıs'da hangi yollar kapanacak? Ankara, İstanbul, İzmir'de 1 Mayıs da kapalı olan yollar ile alternatif yol bilgileri ile 1 mayıs pazar toplu taşıma araçları; metro, marmaray, otobüs ve metrobüs çalışma saatleri ve kapalı yollar ne zaman trafiğe açılacak sorusunun cevabını haberimizin detayından ve gelişmeleri ajanshaber.com dan takip edebilirsiniz.
1 MAYIS'TA KAPALI YOLLAR - HANGİ YOLLAR TRAFİĞE KAPALI 
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları nedeniyle İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye Genelinde bazı illerde yaarın (1 Mayıs Pazar) günü bazı yollar trafiğe kapatılacak. İstanbul'da sendikalar ile anlaşan hükümet bu yılda Taksim'de kutlamalara izin vermezken kutlama yeri olarak Bakırköy Halk Pazarı olarak anlaşıldı. 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Pazar günü sabah erken saatlerde bazı yollar kapalı oalcak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün resmi internet sitesinden yapmış olduğu açıklamaya göre, 1 Mayıs 2016 Pazar günü saat 06:00’dan kutlamalar sona erene kadar kapatılacak yollar ve alternatif güzergâhlar şöyle:

İSTANBUL'DA BU YOLLAR TRAFİĞE KAPALI OLACAK

Yarın, İstanbul'da 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle polis tarafından bazı yollar trafiğe kapatılacak. Kutlamalar için, hükümet ve sendikaların anlaştığı İstanbul'da 1 Mayıs Bakırköy Halk Pazarı'nda kutlanacak ancak yine Taksim'e çıkan tüm yollar kapanacak. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yarın erken saatlerde yollar kapanacak olan yollar şöyle; Okmeydanı, Şişli, Mecidiyeköy, Kasımpaşa, Nişantaşı, Beşiktaş, Teşvikiye, Saraçhane ve Beyazıt hattında kesilecek yollarla araçların Taksim'e çıkışı engellenecek. Ayrıca yayalar da söz konusu hatlardan geçemeyecek.


İSTANBUL'DA KAPALI VE ALTERNATİF YOLLAR TAM LİSTESİ

Şişli Mecidiyeköy ortaklar kavşağından Taksim istikametine kapatılacak, trafik akımı Ortaklar Caddesinden Esentepe istikametine yönlendirilecek. 

Şişli Bomonti Tüneli Dolmabahçe istikametine kapatılacak, trafik akımı Akar Caddesinden Çağlayan ve Piyale Paşa Bulvarına yönlendirilecek.

Şişli Kuştepe kavşağından, Geçit Sokak istikametine gitmek isteyen akım, Kuştepe kavşağından kapatılacak trafik Çağlayan istikametine yönlendirilecektir.

Çağlayan Hürriyettepe kavşağından Şişli istikametine gitmek isteyen akım Hürriyettepe kavşağından darülaceze Caddesi istikametine yönlendirilecek. 

Akar Caddesi istikametinden Hürriyettepe kavşağına gelen akım, Hürriyettepe kavşağından Çağlayan istikametine yönlendirilecektir. 

Darülaceze istikametinden Okmeydanı istikametine gitmek isteyen akım Okmeydanı kavşağından kapatılacak Odese Bulvarına yönlendirilecektir. 

Piyalepaşa bulvarından gelen akım Okmeydanı istikametine kapatılacak, Sadabat Viyadüğü istikametine yönlendirilecektir. 

Piyalepaşa Bulvarından Dolapdere istikametine gelen akım Dolapdere kavşağından Taksim Yedikuyular istikametine kapatılacak, Trafik Dolapdere kavşağından Piyalepaşa Bulvarı’na geri yönlendirilecektir.

Kasımpaşa Tuz Ambarı ışıklardan Şişhane Tarlabaşı Bulvarı istikametine kapatılacak, trafik Tuz Ambarı ışıklardan Hasköy istikametine yönlendirilecektir.

Unkapanı Köprüsü’nden Taksim istikametine giden akım köprüye girmeden Ragıp Gümüş Pala ve Abdülezelpaşa Caddesi’ne yönlendirilecektir.

Sirkeci’den Galata Köprüsü Karaköy istikametine gelmek isteyen akım kapatılacak Ragıp Gümüş Pala Caddesi’ne yönlendirilecektir.

Ortaköy’den Çırağan Caddesi Beşiktaş istikametine gitmek isteyen akım, Ortaköy’den kapatılacak Dereboyu Caddesi ve Bebek istikametine yönlendirilecektir. 

Beşiktaş Eski Yıldız Caddesi, Barbaros Bulvarı, ara sokaklardan çıkan akım Balmumcu Kavşağı Zincirlikuyu istikametine yönlendirilecek. 

Nişantaşı Kavşağı Rumeli Caddesi istikametine kapatılacak, Nişantaşı kavşağından Fulya istikametine yönlendirilecek.

Teşvikiye Hüsrev Gerede Caddesi istikameti kapatılacak, Nişantaşı Kavşağı istikametine yönlendirilecek.

Ihlamur kavşağından Şair Nedim Caddesi istikametine kapatılacak, Ihlamur Kavşağından Fulya istikametine yönlendirilecek.

Kadırgalar Caddesi Taksim ve Küçük Çiftlik Caddesi istikametine kapatılacak trafik akımı Bomonti Tünel istikametine yönlendirilecek.

Barbaros Bulvarı Beşiktaş istikametine Balmumcu kavşağından kapatılacak, Balmumcu Kavşağından Levent Sarıyer istikametine yönlendirilecek.

Boğaziçi Köprüsü kuzey istikametinden geliş (Sait Çiftçi) Beşiktaş Ortaköy ayrımından kapatılacak, Haliç istikametine yönlendirilecek.

İhtiyaç halinde E-5 kuzey yol Mecidiyeköy ayrımı kapatılacak, alternatif Çağlayan Haliç istikametine yönlendirilecektir.

E-5 Güney Yol Mecidiyeköy ayrımı ihtiyaç halinde kapatılacak, trafik akımı Zincirlikuyu Levent istikametine verilecektir."

SARAÇHANE VE ÇEVRE TEDBİRLERİ İÇİNDE KULLANILABİLECEK ALTERNATİF CADDELER

Abdülezelpaşa Caddesi

Kadir Has Caddesi

Ragıp Gümüşpala Caddesi

Haliç Caddesi

Şehzadebaşı Caddesi

BEYAZIT MEYDANI VE ÇEVRESİNDE GEREKTİĞİNDE TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

Ordu Caddesi

BEYAZIT MEYDAN VE ÇEVRESİNDE KULLANILABİLECEK ALTERNATİF CADDELER

Vatan Caddesi

Millet Caddesi

Türkeli Caddesi

Koska Caddesi

Hayriye Tüccarı Caddesi

BEYOĞLU İLÇESİNDE TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

Tarlabaşı Bulvarı,

Mete Caddesi,

Gümüşsuyu Caddesi,

Sıraselviler caddesi,

İSTANBUL DA ALTERNATİF GÜZARGAHLAR

Unkapanı Köprüsü’nden ve Perşembe Pazarı’ndan gelen akım Kasımpaşa ve Karaköy istikametine, 
Kasımpaşa’dan gelen akım Tuz Ambarı Işıklar’dan Hasköy ve Karaköy istikametine,
 Dolapdere’den gelen akım Divan Kavşağı’ndan Tünel üzerinden Şişli istikametine veya Stad üzerinden Beşiktaş istikametine, 
Dolmabahçe Gazhane Caddesinden gelen akım Gümüşsuyu istikametine verilmeden Beşiktaş yada Karaköy istikametine, 
Şişhaneden gelen akım Kasımpaşa ve Unkapanı Köprü istikametine,
Şişli’den gelen akım Yedikuyular Caddesine ve Tünel Taksim Tünel üzerinden Beşiktaş istikametine,
Defterdar Yokuşu’ndan Taksime çıkan yol kapatılarak (Firuzağa Meydan) akım Akarsu Yokuşu ve Taktaki Yokuşu istikametine,
Mebusan Yokuşu çıkış istikameti Meclis-i Mebusan Caddesiyle kesişim noktasından kapatılarak akım Karaköy istikametine yönlendirilecektir.
BAKIRKÖY İLÇESİNDE TRAFİĞE KAPATILACAK YOLLAR

İsmail Erez Bulvarı ve İsmail Erez bulvarına bağlı sokaklar,

Ekrem Kurt Bulvarı (Marmara Forum varyant ile Veli Efendi Hipodrom önü arası),

D-100 Güney yan yoldan Olgunlar Sokak girişi,

D-100 Güneyden Bakırköy Halk Pazarına girişler,

BAKIRKÖY DE ALTERNATİF GÜZERGAHLAR

İncirli Caddesi,

Aksu Caddesi,

D100 (Kuzey - Güney),

Sahil Kennedy Caddesi

İSTANBUL VALİSİ 1 MAYIS PAZAR TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI İLE İGİLİ AÇIKLAMA YAPTI


İstanbul Valisi Vasip Şahin, kısa bir süre önce basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda, 1 Mayıs kutlamalarında İstanbul'da alınacak önlemlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Vali Şahin, İstanbul Bakırköy Halk Pazarı'nda yapılacak 1 Mayıs kutlamalarına yönelik her türlü tedbirinin alındığını belirterek, "Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır" dedi. İşçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü İstanbul'da bir bayram tadında ve havasında kutlamaları için ellerinden gelen her türlü tedbirin alınacağının altını çizen Şahin şunları söyledi: "Bu tedbirler en üst düzeyde uygulanacaktır. Burada hem katılımcıların hem de vatandaşlarımızın güvenliği ve huzurlu bir şekilde etkinliklerini yapılabilmesi öncelikli amacımızdır. Bu noktada hem miting alanında hem hem miting alanına girişlerde ve güzergahlarda her türlü tedbir en üst seviyede alınacaktır. Ulaşım noktasında da toplu taşıma kurumlarımızla gerekli diyaloglar sağlanmıştır. Vatandaşlarımızın miting alanına ulaşılabilmesi için her türlü erişim için gerekli kolaylık sağlanacaktır" şeklinde konuştu.

İSTANBUL'DA TOPLU TAŞIMA ARAÇLARI - VAPUR, METRO. METROBÜS SEFERLERİ DURDURULACAK MI?


1 Mayıs kutlamaları ile ilgili toplu ulaşım ile ilgili bir gazetecinin "Miting alanına ulaşımın sağlanması hususunda vapur, metro, tramvay gibi araçların seferleri durdurulacak mı? şeklindeki sorusuna Vali Şahin, "Gerekli tedbirlerimizi yarın kamuoyuyla paylaşacağız. Hangi yolların trafiğe açık olduğu hangi güzergahların kullanılabileceği rahat ulaşım açısından sadece miting değil İstanbulluların ulaşımını da dikkate almak zorundayız. İstanbulluları rahatlatacak her türlü tedbir, elden geldiğince en üst seviyede alınacaktır" diye cevap verdi.

ANKARA'DA 1 MAYIS'TA KAPALI YOLLARIN TAM LİSTESİ

1 Mayıs İşçi Bayramı pazar günü tüm yurtta belirli alanlarda kutlanacak. Bu kutlamaların en önemli merkezlerinden Ankara'da bazı yollar trafiğe kapatılacak. İşte 1 Mayıs'ta Ankara'da kapalı olan yollar
1 Mayıs Pazar günü kutlanacak olan İşçi Bayramı nedeniyle Ankara'da bazı yollar trafiğe kapalı olacak. Kutlamanın yapılacağı Kolej Meydanı'nın yakınlarında bağlantı yolları miting sürecince güvenlik tedbirleri amacıyla trafiğe kapalı tutulacak. İşte 1 Mayıs Pazar günü Ankara'da kapalı olan yolların tam listesi...
Ankara Emniyet Müdürlüğü, 01 Mayıs 2016 Pazar günü yapılacak olan 1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele, Dayanışma Günü konulu açık hava toplantısında kapatılacak yolları belirledi. Fevzi Yılmaz başkanlığında oluşturulan (7) kişilik düzenleme kurulu tarafından, 01 Mayıs 2016 Pazar günü saat 11.00'da Kurtuluş Kavşakta toplanılarak Kolej Meydanına yürümek suretiyle burada saat 16.00'a kadar, "1 Mayıs İşçi Sınıfının Birlik, Mücadele, Dayanışma Günü" konulu açık hava toplantısı düzenleneceği açıklandı.

1 MAYIS PAZAR GÜNÜ ANKARA'DA KAPALI OLAN YOLLAR

1 Mayıs açık hava toplantısı için Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından, 01 Mayıs 2016 Pazar günü saat 08.00'dan itibaren; Kurtuluş Kavşak, Celal Bayar Bulvarı, Cemal Gürsel Caddesi, Kıbrıs Caddesi, Ziya Gökalp Caddesi, A. Adnan Saygun Caddesi, Aksu Caddesi, Libya Caddesi, Prof. Dr. Nusret Fişek Caddesi, Sıhhiye Köprü üzeri Celal Bayar Bulvarı Kurtuluş istikameti, Süleyman Sırrı Sokak girişi Yenişehir Pazar Yeri Karşısında bulunan kavşak ile Kolej Meydanı miting süresince araç trafiğine kapatılacağı duyuruldu.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.