Öğrenci Yurtlarındaki Ücretsiz İnternet Artık Yok!

Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan ve Türkiye'nin her yerinde öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayan devlet yurtlarındaki ücretsiz internet kullanımı hakkında çok önemli bir gelişme yaşandı.

Öğrenci Yurtlarındaki Ücretsiz İnternet Artık Yok!

Kredi Yurtlar Kurumu bünyesinde bulunan ve Türkiye'nin her yerinde öğrencilerin barınma ihtiyacını karşılayan devlet yurtlarındaki ücretsiz internet kullanımı hakkında çok önemli bir gelişme yaşandı.

19 Ağustos 2016 Cuma 11:16
Öğrenci Yurtlarındaki Ücretsiz İnternet Artık Yok!
Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı olan devlet yurtlarında artık ücretsiz internet yok! 

Alınan karar sile devlet yurtlarında öğrencilerin ücretsiz bağlantı kurduğu internete son verildi. Artık Kredi Yurtlat Kurumu yurtlarında kalan öğrenciler ücretsiz wi-fi kullanamayacak. 

İşte internet kullanımını kaldıran o karar;
“KararSayısı: 2016/9104


Ekli "Bazı Hizmetlerin Evrensel Hizmet Kapsamına Alınması ile Bazı Hizmetlerin Evrensel Hizmet Kapsamından Çıkarılmasına İlişkin Kararda Değişiklik Yapılması Hakkında Karar'ın yürürlüğe konulması; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığının 7/6/2016 tarihli ve 42217 sayılı yazısı üzerine, 5369 sayılı Evrensel Hizmet Kanununun 5 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu'nca 13/6/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır.

BAZI HİZMETLERİN EVRENSEL HİZMET KAPSAMINA ALINMASI İLE BAZI HİZMETLERİN EVRENSEL HİZMET KAPSAMINDAN ÇIKARILMASINA İLİŞKİN KARARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASI HAKKINDA KARAR
MADDE 1- 5/2/2014 tarihli ve 2014/6055 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Bazı Hizmetlerin Evrensel Hizmet Kapsamına Alınması ile Bazı Hizmetlerin Evrensel Hizmet Kapsamından Çıkarılmasına İlişkin Kararın 1 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi yürürlükten kaldırılmıştır.
MADDE 2- Bu Karar 1/1/2016 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe girer

MADDE 3- Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

ÇIKARILAN MADDE

Madde 1 - (1) 5369 sayılı Evrensel Hizmet Kanununun 5 inci maddesinde yer alan evrensel hizmetler kapsamına aşağıda yer alan hizmetlerin dahil edilmesi kararlaştırılmıştır.
a) Bilgi toplumunun oluşumuna katkı sağlanması ve internet kullanımının yaygınlaştırılması suretiyle bilgiye erişim imkanlarının arttırılması amacıyla, Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtlarının internet erişim ve kullanım ücretlerinin ödenmesi.
b) Bilgi ve iletişim hizmetleri teknolojilerinden engellilerin eşit fırsatlarla yararlanması, toplumsal hizmetlerden faydalanmalarının önündeki engellerin giderilmesi ve bu alanda yaşanan sorunların çözümüne ilişkin tedbirlerin arttırılması ve desteklenmesi için, Üçüncü El Bilişim Projesi, Üçüncü Göz Bilişim Projesi ve Üçüncü Kulak Bilişim Projesi ile bu kapsamdaki diğer projelerin gerçekleştirilmesi.”

kpss.web.tr
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.