2015 Takdir Tesekkür Hesaplama E Okul Karne Notu

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı sona ererken okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz Taktir Tesekkür heyecanına giriyor. Taktir yada Teşekkür alıp alamayacağını merak eden öğrencilerimiz için hazırladığımız bu yazı da Sınıflara göre ilkokul 1.sınıf,2.sınıf,3.sınıf,3.sınıf,4.sınıf,5.sınıf,6.sınıf,7 sınıf,8.sınıf,9.sınıf,10.sınıf,11.sınıf,12.sınıflara özel taktir teşekkür hesaplama yöntemleri ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

2015 Takdir Tesekkür Hesaplama E Okul Karne Notu

2014-2015 Eğitim Öğretim yılı sona ererken okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz Taktir Tesekkür heyecanına giriyor. Taktir yada Teşekkür alıp alamayacağını merak eden öğrencilerimiz için hazırladığımız bu yazı da Sınıflara göre ilkokul 1.sınıf,2.sınıf,3.sınıf,3.sınıf,4.sınıf,5.sınıf,6.sınıf,7 sınıf,8.sınıf,9.sınıf,10.sınıf,11.sınıf,12.sınıflara özel taktir teşekkür hesaplama yöntemleri ile ilgili bilgiler bulacaksınız.

31 Mayıs 2015 Pazar 23:55
2015 Takdir Tesekkür Hesaplama E Okul Karne Notu
2014-2015 Eğitim Öğretim yılı sona ererken okullarımızda eğitim gören öğrencilerimiz Taktir Tesekkür heyecanına giriyor. Taktir yada Teşekkür alıp alamayacağını merak eden öğrencilerimiz için hazırladığımız bu yazı da Sınıflara göre ilkokul 1.sınıf,2.sınıf,3.sınıf,3.sınıf,4.sınıf,5.sınıf,6.sınıf,7 sınıf,8.sınıf,9.sınıf,10.sınıf,11.sınıf,12.sınıflara özel taktir teşekkür hesaplama yöntemleri ile ilgili bilgiler bulacaksınız. 

E-okul takdir teşekkür hesaplama

E okul takdir teşekkür hesaplama yapmak için e okul portalına giriş yapmanız gerekmektedir. portala giriş yaptıktan sonra ders notlarına erişmeniz ve ders notlarınız üzerinden e okul takdir teşekkür hesaplama yapmanız yeterli olacaktır. E okul takdir teşekkür hesaplama konusunda öğrencilerin hesaplaması gerekir. E okul takdir teşekkür hesaplama için, tüm ders notlarının ortalaması alınmalıdır. Ortalamanın 85'ten yüksek olması halinde takdir, 85 ile 80 arasında olması durumunda ise teşekkür almaya hak kazanılacaktır. Bu bakımdan gerek öğrenciler gerekse de veliler e okul takdir teşekkür hesaplama yaparak bu konuda bilgi alabilmektedir.
E Okul Devamsızlık Sorgulama

E okul devamsızlık sorgulama da e okul portalı üzerinden yapacağınız işlemlerdendir. Öğrencilerin okula gidip gitmediğinin görülebildiği devamsızlık ekranında, hangi günlerde okula gidilmediği görülebilmektedir. Bu bakımdan öğrencilerinin devamsızlık durumunda bilgi almak isteyen anne e babalar, online olarak giriş yaptıktan sonra e okul devamsızlık bölümünden devamsızlık bilgisine erişebilmektedir. Okul yönetimi tarafından düzenli olarak girilen devamsızlık bilgileri sayesinde kolay bir şekilde öğrencilerin devamsızlık bilgilerine erişilmektedir. Üstelik geç kalan öğrencilerin geç bilgisi dahi, ilgili devamsızlık ekranı üzerinden görüşebilmektedir. Devamsızlık nedeniyle sorun yaşanmaması için devamsızlık sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. böylece istediğiniz zaman devamsızlık durumunu görüntüleyebilirsiniz.
E-OKUL'DAN YAPILABİLEN İŞLEMLER
e-okul sisteminde öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı sunucularına girilmektedir.
e-okul modülünün haricinde, velilerin öğrencilerin okul durumlarının takibi için açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır. Bu sistemde ise öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları bu sistem üzerinden Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikden sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek takip edilebilmektedir.
12. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?
Yeni eğitim sisteminde 12. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 12. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.
12. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 12. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.
12. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 12. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.
12. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 12. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.
Bu hesaplama aracıyla lise 4 not ortalaması hesaplama işlemi de yapabilir miyim?
Evet, takdir teşekkür hesaplama aracımızla lise 4 not ortalama hesaplama işlemleri de yapılabilmektedir. Hem 100 üzerinden ağırlıklı puan ortalamasını hem de 5 üzerinden ağırlıklı not ortalamasını öğrenebilirsiniz.
11. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?
Yeni eğitim sisteminde 11. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 11. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.
11. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 11. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.
11. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 11. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.
11. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 11. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.
10. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?
Yeni eğitim sisteminde 10. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 10. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.
10. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 10. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.
10. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 10. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.
10. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 10. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.
9. sınıfta ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?
Yeni eğitim sisteminde 9. sınıflar için dönem sonunda her dersin puan ortalaması alınarak bu ortalama dersin haftalık ders saati ile çarpılır. Daha sonra çarpım sonuçları derslerin haftalık ders saatleri toplamına bölünür. Çıkan sonuç bir 9. sınıf öğrencisi için ağırlıklı dönem ortalamasını vermektedir.
9. sınıfta takdir teşekkür nasıl hesaplanır?
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) takdirname ve teşekkür belgelerinin öğrencilere dağıtımını belirli koşullara bağlamıştır. Bir öğrencinin herhangi bir başarı belgesi alabilmesi için ön koşul olarak tüm derslerin her birinden 50.00 puandan aşağı bir puanı olmamalıdır. Bu şartları sağlayan 9. sınıf öğrencilerinden tüm derslerin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00-84.99 arasında olanlara "Teşekkür", 85.00 puan ve üstü olanlara da "Takdirname" belgesi verilir.
9. sınıfta dönem ortalamam 84.50 - 84.99 arasında olduğunda yuvarlama ile takdir alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine göre 9. sınıf öğrencisinin takdir belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 85.00 puan ve üzeri olmalıdır. Takdir hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 84.50 - 84.99 arasında olan dönem ortalamaları ile takdir belgesi alınamayacaktır.
9. sınıfta dönem ortalamam 69.50 - 69.99 arasında olduğunda yuvarlama ile teşekkür alabilir miyim?
Milli Eğitim Bakanlığının yönetmeliklerine 9. sınıf öğrencisinin teşekkür belgesi alabilmesi için tüm derslerinin dönem ağırlıklı puan ortalaması 70.00 puan ve üzeri olmalıdır. Teşekkür hesaplamasında öğrencinin dönem ortalamasına yuvarlama yapılmayacak ve 69.50 - 69.99 arasında olan dönem ortalamaları ile teşekkür belgesi alınamayacaktır.
e-Okul nedir? e-Okul üzerinden sorgulama nasıl yapılır?
e-Okul veli bilgilendirme sistemi, 2007 yılının Ocak ayında Milli eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan bir uygulamadır. Okul yönetim bilgi sistemi olan e-Okul veli bilgilendirme sistemi, tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki tüm öğrencilerin aldığı notları ve devamsızlık gibi bilgilerini kolaylıkla kaydedebilen bir okul sistemidir.
Tüm bu işlemler için online olarak veli bilgilendirme sistemi erişimi sağlamanız yeterli olacaktır. Bunun için öğrencinizi T.C. kimlik numarası ile birlikte okuldaki numarasını şifre olarak kullanmanız sisteme giriş işlemleriniz için gereklidir. Bu iki bilgi ile birlikte sisteme giriş yapıktan sonra açılacak olan menü üzerinden istediğiniz seçimi sizler de yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz zaman bu şekilde giriş yaparak bilgi edinebilir, e-Okul veli bilgilendirme sisteminden yararlanabilirsiniz.
e-Okul nedir? e-Okul üzerinden sorgulama nasıl yapılır?
e-Okul veli bilgilendirme sistemi, 2007 yılının Ocak ayında Milli eğitim Bakanlığı tarafından kullanıma açılmış olan bir uygulamadır. Okul yönetim bilgi sistemi olan e-Okul veli bilgilendirme sistemi, tüm ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarındaki tüm öğrencilerin aldığı notları ve devamsızlık gibi bilgilerini kolaylıkla kaydedebilen bir okul sistemidir.
Tüm bu işlemler için online olarak veli bilgilendirme sistemi erişimi sağlamanız yeterli olacaktır. Bunun için öğrencinizi T.C. kimlik numarası ile birlikte okuldaki numarasını şifre olarak kullanmanız sisteme giriş işlemleriniz için gereklidir. Bu iki bilgi ile birlikte sisteme giriş yapıktan sonra açılacak olan menü üzerinden istediğiniz seçimi sizler de yapabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz zaman bu şekilde giriş yaparak bilgi edinebilir, e-Okul veli bilgilendirme sisteminden yararlanabilirsiniz.
Takdir teşekkür nasıl hesaplanır?
Okulların kapanması yaklaşırken, birçok öğrencinin merak ettiği konulardan biri de "takdir ve teşekkür" hesaplamanın nasılyapıldığıdır. Aşağıda konu ayrıntılı olarak anlatılmıştır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyeburadan da ulaşabilirsiniz.
Takdirname ve teşekkürname alma koşulları nelerdir? Belirtilen not ortalaması tuttuğunda herkes bu belgeleri alabilir mi? Takdirname ve teşekkürname almak için ortalama kaç olması gerekir? Takdir ve teşekkür ortalaması nasıl hesaplanır? Ortaokul ve lisede takdir teşekkür şartları farklı mı? gibi sorulara bu yazımızda yanıt bulabilirsiniz.
Takdir ve Teşekkür Belgesi Alabilme Koşulları
Takdir ve teşekkür belgesi alabilme koşulları İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin 107. Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği'nin ise 8. maddesinde belirtilmiştir. İlköğretim Kurumları Yönetmeliği'nin ilgili maddesine göre ortaokullarda takdir veya teşekkür belgesi alabilmenin koşulları;
1. Türkçe ders ortalamasının en az 55.00 olması
2. Diğer derslerin en düşük ortalaması 45.00 olması
3. Teşekkür belgesi için ağırlıklı not ortalamasının enaz 70.00, takdir belgesi için ağırlıklı not ortalamasının enaz 85.00 olması gerekmektedir.
Ortaöğretim Kurumlarında ise 1 ve 2. maddede yer alan koşullar yok. Bunun yerine davranış puanlarının yüz olması koşulu bulunmaktadır.
Teşekkür Takdir Puanı Nasıl Hesaplanır?
Matematik dersinde ağırlıklı ortalama konusunu kavramış bir öğrenci için takdir ve teşekkür belgesi notu hesaplama konusu kolay bir işlemdir. Yani takdir veya teşekkür puanınızı hesaplamak istiyorsanız ağırlıklı ortalama hesaplama konusunu bilmeniz gerekmektedir.
Takdir teşekkür belgesi için Ağırlıklı ortalama nasıl hesaplanır?
Önce notla değerlendirilen dersleri daha sonra bu derslerin haftada kaç saat olduğunu ve bu derslerden almış olduğunuz ortalama notu yazıyoruz. Bundan sonra yapılacak işlem haftalık ders saati ile notunuzu çarpıyorsunuz. Çarpma işleminden sonra hem haftalık ders saatini hem de çarpma sonucu elde ettiğimiz sayıları topluyoruz. Son olarak not toplamını (puanı) oluşturan sayıyı haftalık ders saatine bölüyoruz. Bulduğumuz sayı;
70.00-84.99 arasında ise “Teşekkür“, 85.00 ve üstü ise “Takdir” alıyoruz.
Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E-okul üzerinden takdir teşekkür hesaplama, e-okul devamsızlık sorgulama, karne notu hesaplama, ağırlıklı ortalama notu hesaplama 4. , 5. , 6. ,7. ,8. ,9. ,10. ,11. ,12. sınıflar için takdir teşekkür hesaplama işlemlerini haberimizde sizlerle paylaştık.
Son Güncelleme: 31.05.2015 16:03
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.